• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha Or700 Bilgisayarda Ritim Yazma ?

Djorhan

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Klarnet
Arkadaşlar Korg Ketron Roland Varken Bilgisayarda Fl Studio Ritim yazıp Midiye eviriyordum emc workstation xt programında Mididen Klavyenin Formatına Çevirebiliyordum. Or700 İçin Bunu Emc Workstation Xt Programında Yapamıyorum. Yamaha Olarak PSR9000 var Buda Sff Uzantısı.

Or700 Sty Olarak Formatı Emc Studio or700 için ek paket veya başka bir program varmı çevirebilecegim kısacası bilgisayarda ritim yazmak istiyorum başka bir yolu var mı ?

Cevap: Yamaha Or700 Bilgisayarda Ritim Yazma ?

or700 de sff kardeşim.

Kullandığı sistem SFF, format ise STY formatı.

PSR9000,tyros1,tyros2,a1000,Or700 modelleri SFF1 sistemini kullanır.

STY olarak emc style worksu kullanabilrisin.

Model önemli değil.
Tyros3,tyros4,A2000,s650 gibi klavyeler SFF2 sistemini kullanır ki ritim uzantısı her ne kadar sty olsa da SFF1 format okuyan klavyeler bu ritimleri görmezler.

Zaten EMC style workste SFF2 yoktur.

Kısacası or700e emc ile convert yapabilrisin.

Sıfırdan ritim yazmak istersen isimli konuda linkleri paylaştım.

Cevap: Yamaha Or700 Bilgisayarda Ritim Yazma ?

sagol salim abi o konuyu okudum. ama bu konuyu çoktan açmıştım :) karışık geldi zor ama mantıklı sanırım ritim yazarken midi kablosu baglı oldugundan dolayı or700 ün kitleri ile yazabiliyoruz yani bilgisayardan komutu veriyor o anda klavyeden kitlere elle vuruyormus gibi ses çıkıyor. o konuda ki videoları yeniden izleyecem tam anlayana kadar. yalnız kafama bir soru takıldı cubase için script paylaşmıssın cubasenin hangi kısmından o sciptleri yükleyebiliriz. ben midi device managerden denedim xml olarak istiyor all type yaptım txt gösterdim ama listede herhangi birşey çıkmadı hatada vermedi.