• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha or700 v2 mi Korg Pa80 mi Korg Pa500tr mi?

• Konbuyu başlatan Emre07
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 48
  • Görülen : 20K

Emre07

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa300
Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Evde hobi olarak kullanmak için, akşamları işten geldiğimde yorgunluğumu atmak ve kendimi geliştirebilmek için bir org almak istiyorum ama bir türlü karar veremediğim için siz değerli üstadlarımın yardımına başvurmak istedim.
Forumda daha önce açılan konuları hep okuyorum ama konular eskide kalmış ve bugün artık daha farklı yorumlar getirilir düşüncesiyle konuyu açtım.
Öncelikle aslında bu konuda kendime maddi olarak bir limit koymamış olsamda gidipte evde hobi olarak kullanacağım için Korg Pa3x'e 6-7 bin lira vermek bana çok mantıklı gelmiyor sonuçta ticaretini yapmayacağım
Benim esas kriterim almışken doğru bir tercih yapabilmek. O yüzden de ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum.
Siz değerli müzisyenlerin fikirleri benim için çok önemli. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. (Farklı düşüncelere de açığım bu arada)

Şimdiden değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim:)

Cevap: Yamaha or700 v2 mi Korg Pa80 mi Korg Pa500tr mi?

Roland BK-5OR Alıyorsun Keyfine Bakıyorsun Sonrada Bana Teşekkür Ediyorsun :)

Roland her niyeyse çok uzak geliyo bana üstad

Başka yorumları olan yok mu arkadaşlar?
Şimdi bir seçenek daha çıktı. Roland BK-5 Or:)

or 700 v2 işlemen daha kolay olur
pa 80 seslerı daha vurgulu .. yamaha korgun yanında bıraz pısık kalıyor ritmde ama ben olsam or 700 v2 yı dedıklerının arasında tereddutsuz secerdım
en azından işleme bakımından dıskete muhtac degılsın

Dante TR' yi de değerlendirin bence.

pa 80 kullandım arızalarından vede disketli olmasından dolayı zarar ederek sattım bi set atacan iki saat disketlerle uğraşıyorsun artı temizi çok zor bulunur kaç senelik alet hiç bulaşma, pa500 kullanımı çok rahat herşey elinin altında 2 sene kadar kullandım ama ritimlerin tonu hiç hoşuma gitmiyodu hele davul tonlarından gına geldi artık,or 700 v2plus bikaçkere kullandım ritimleri çok sağlam bence seslerini incelemedim ama ritimler çok iyi o yüzden yamaha almanı tavsiye ederim

Ev kullanicisi olarak dusuncem: or700 v2 plus im vardi, guzel aletti ama cd den dinliyomus hissi uyandirdi..satip pa80 aldim, iste budur dedim ( uzerinde sansina iyi set olmali) fakat bi sure sonra degisiklik aradim, yok disket yok kart vs, ugrasamadim, anladimki pa80 duguncu orgu, zurna davul elektro tam, gersisine 16 mb yetmiyo..danteye isinamadim,ketron xd9 ses var ritim yok, pa600 calarken sesleri kafami agritiyodu:) a2000 emo super ama emo usb de biyere kadar...bk5 or aldim, ritimler guzel mp3 vs, bati ritim ve sesler super, biraz turk sesler zayif...biraz prof olsam en ideali pa800 gibi geliyo bana ama isin sound kesfi beni meraklandiriyo...yani hepsi birbirinden farkli...tavsiyem 1600-1800 civari ikinci el bk5 yada dante

pa500 ve or700 de geri satarken zarar edersin pa80 derim istediğin seti 50tl ye istediğin yerde yüklüyor lar çok temiz istersen 2000 t bende var sadece varyasyonların altında DEFARMASYONLAR var düşünürseniz yardimci olurum

PA80 Almada Ne Alırsan Al. 15 Senelik Alete O Kadar Paralar Vermek Akıllı İşi Değil. PA500'ün Tuşe Ve Malzeme Kalitesi Ortada Kimseden İyi Yorum Duymadım İyi Anlamda Ritim, Ses Desen Teneke Gibi Sample Atılmıyor. Bunlara Vericeğin Parayı BK5'e Ver Daha Mantıklı Masada Duruşu Bile Kaliteliyim Hissi Uyandırıyo.