• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha or700 v2 plus bati ritim

Enst.
Yamaha or700 v2 plus
Selamın aleyküm arkadaşlar. Yamaha or700 v2 plus aldım fakat tr Set yüklenmiş batı ritimleri yüklemek istiyorum yardimci olursanız çok sevinirim . Batı ritimleri paylasirmisiniz acaba. Teşekkür ederim.

Ben de V2 Plus kullanıyorum alette tr set haricinde Batı soundlarıyla yazılmış ritmler de var ayriyetten bu siteden alıp derlediğim batı setlerini de paylaşabilirim

Ekli dosyalar

• or700batiritimleri.rar
    1.4 MB · Görülen: 285
Ben de V2 Plus kullanıyorum alette tr set haricinde Batı soundlarıyla yazılmış ritmler de var ayriyetten bu siteden alıp derlediğim batı setlerini de paylaşabilirim
Yamaha or700 v2 plus için batı ritim internette bulamadım . yamahanın hangi modeli ile uyumlu ritimleri acaba ? örnek şu modelin ritimleri sorunsuz okuyabiliyor diyebilirmisiniz ?

psr tutorial sitesinde yüzlerce var. psr 2000 için olan ritimler olur sanırım or 700 için. birçok yamaha klavye için ritim var. Deneyerek işe yarayanları bulabilirsiniz...

Yamaha or700 v2 plus için batı ritim internette bulamadım . yamahanın hangi modeli ile uyumlu ritimleri acaba ? örnek şu modelin ritimleri sorunsuz okuyabiliyor diyebilirmisiniz ?
Bu gönderdiğim set tüm TR çipli OR700'lerde çalışıyor Arabic OR700'lerde denemedim
Diğer modellerde çalışmayabilir çünkü SFF2 uzantılı.Sadece SFF2 uzantılı dosyaları okuyan modellerde(OR700,Tyros 1,2,3,4,5,PSR-S 700 SX700 ve SX900 gibi modeller)okutabilirsiniz
Bu arada PSR-S 700 demişken OR700'e PSR-S700'ün batı kitini de okutabilirsiniz.OR700'ün oryantal olmayan versiyonudur PSR-S700 tek farkı oryantal ritmler oryantal sesler ve koma skalası yok diğer bütün özellikler OR700'le aynı

Tr çipli oldugunu nasıl anlıyoruz ? Arabic olduğunu nasıl anlıyoruz ? Bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Tr çipli oldugunu nasıl anlıyoruz ? Arabic olduğunu nasıl anlıyoruz ? Bilgi verirseniz çok memnun olurum.
TR versiyonlarda sesler ve ritmler Türkçe yazılmıştır.OR700'lerde 2 adet TR çipli versiyon yapıldı.V1 OR700'lerde Arap versiyon ile TR versiyon arasında geçişi sağlamak adına bir switch yerleştirildi fakat çok verim sağlanamadı.Çünkü geçişi sağlamak için cihazı kapatıp switch'i değiştirmek gerekiyordu.Aynı durum V2 OR700'lerde de vardı.V2 OR700'lerde de V1 OR700'lerden farklı olarak seslere bazı dinamikler eklendi(Mesela bağlamadaki çırpma tekniği ya da buzukideki tremolo tekniği gibi)bu tür teknikler tuşlara daha sert basma yoluyla elde ediliyordu.Bunda da çok verim sağlanamadı çünkü hem ham sesi hem de dinamikleri ayrı ayrı sample yapmak gerekiyordu ki bu da rami gereğinden fazla yormak demekti.Onun için V2 Plus oluşturuldu.V2 Plus'ta da switch ve dinamik özelliği tamamen kalktı ritmler tamamen aletin kendi türk kitiyle yeniden yazıldı.Bunun haricinde Korg modellerinde yer alan bazı sesler OR700 V2 Plus'a uyarlandı.(Cüneyt Aytaç'ın yapmış olduğu 4 tel bağlama gibi "ELEKTRO 1")Onun dışında Turkish Greek kategorisi tamamen yöresel ritmlerle oluşturuldu.
Umarım yeterince açık olmuştur.Bununla ilgili Youtube'ta bir video var idi yakın zamana kadar bulabilirsem onu da sizinle paylaşırım.
Bu arada PSR-S700 ile ilgili de bir soru sormuşsunuz.PSR-S700 Türkiye piyasasına sokulmadı neden bilmiyorum.Onun yerine Arap kitli OR700'ler geldi.Birkaç ay sonra da zaten TR Çipli OR700'ler yapılmaya başlandı.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 14 70.0%
  • Kararsızım

Oy: 6 30.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri