• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha OR700 v2 Plus mı KORG PA500 TR mi?

o.farukkaplan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
yok
Merhaba.
Öncelikle orgu evde hobi amaçlı kullanacağım.
Siz değerli üstadların yorumu benim için çok önemli. Yeni başlayan seviyesindeyim. 2 orgda da türk ritimler yüklü söylenene göre. Daha sonradan kolay set bulabileceğim ve uzun yıllar kullanabileceğim bir org almak istiyorum.

Bu iki orgdan birisini yarın alacağım. Sizin görüşünüze göre hareket edeceğim için yorumlarınız benim için çok önemli.

Sizin düşünceniz hangisi?

Not: Asıl istediğim Medeli Dante tr idi fakat Antalya'da bulamıyorum.

Son düzenleme:
oncelıkle cıhazların her ıkısındede butun yorelerın rıtmlerını kullanabılırsınız ..ıkısıde eskı versıyon oldugu ıcın guncel calısmalarını bulmanız cok zor..eger sureklı guncel çalısmalar uzerıne egımlı ısenız ....işin özu cıhazınızdan tad almanız cıhazın sıze sundukları ıle kendı hevesınızı katarak cıhazdan aldıgınız hazzınızı artırabılırsınız ..cıhazı olabıldıgınce kullanırken ıyı tanımanız ve reflekslerınızı sureklı yenılemenız gerekmektedır .aksı takdırde muzıkten alacagınız hazzı cıhazın performansından beklersenız ıstedıgınız sonucu almanız güç olur ..bahsettıgınız cıhazların ıkısıde iş görmez denemez ..yamahanın rıtmlerı korga gore bıraz pısık kalır korg daha kemıklıdır ...yamahanın batı tonlar dedıgımız sesler daha yumusak gelır herkezın farklı gorecelerıne gore cıhazlara yaklasımı farklıdır .antalyada gulluk selekler çarsısında bol cesıt var ıstersenız bekleyın bır kac hafta ve ses kalıtesını deneyerek alın ..set konusunda pa 4x bıle alsanız eger rtım yazmayı bılmıyorsanız ya pıyasa setlerınden derleme yapacaksınız yada paralı set alacaksınız ..uzun surelı kullanım sızın cıhazı tanıyıp cıhazı kendı gorecenıze gore ıslemenıze baglı...yenı teknolojı dersenız malum ekonomınıze baglı .kolay gelsın

oncelıkle cıhazların her ıkısındede butun yorelerın rıtmlerını kullanabılırsınız ..ıkısıde eskı versıyon oldugu ıcın guncel calısmalarını bulmanız cok zor..eger sureklı guncel çalısmalar uzerıne egımlı ısenız ....işin özu cıhazınızdan tad almanız cıhazın sıze sundukları ıle kendı hevesınızı katarak cıhazdan aldıgınız hazzınızı artırabılırsınız ..cıhazı olabıldıgınce kullanırken ıyı tanımanız ve reflekslerınızı sureklı yenılemenız gerekmektedır .aksı takdırde muzıkten alacagınız hazzı cıhazın performansından beklersenız ıstedıgınız sonucu almanız güç olur ..bahsettıgınız cıhazların ıkısıde iş görmez denemez ..yamahanın rıtmlerı korga gore bıraz pısık kalır korg daha kemıklıdır ...yamahanın batı tonlar dedıgımız sesler daha yumusak gelır herkezın farklı gorecelerıne gore cıhazlara yaklasımı farklıdır .antalyada gulluk selekler çarsısında bol cesıt var ıstersenız bekleyın bır kac hafta ve ses kalıtesını deneyerek alın ..set konusunda pa 4x bıle alsanız eger rtım yazmayı bılmıyorsanız ya pıyasa setlerınden derleme yapacaksınız yada paralı set alacaksınız ..uzun surelı kullanım sızın cıhazı tanıyıp cıhazı kendı gorecenıze gore ıslemenıze baglı...yenı teknolojı dersenız malum ekonomınıze baglı .kolay gelsın

Görüşleriniz için çok teşekkür ederim hocam.
Aralarında 300 lira gibi bir fark var ilanlarda buldum yaklaşık 10 gündür araştırıyorum ama bir sonuca varamadım. En azından şunu al üzülmezsin diyecek birilerini arıyorum. Set parayla da olsa sonradan bulabileceğim olması lazım. Bütçem şimdilik 2000-2500 arası malum o fiyatlara daha iyisini bulamadım.

ıkısıde uzmez .sonucta butce dusuk olunca yelpaze dar oluyor ...guncel paralı setler ıkı cıhaz ıcınde yok ..or 700 cıp ıle v2 versıyona cıktı v3 versıyon da vardı dıye hatırlıyorum lakın tam emın degılım ..zaten her ıkı cıhaz da senın ıcın gecıs asaması olacak ..benım gorusum ıkısı arasında yamaha 0r 700 olur oda cıp ıle versıyon desteklı olmasından dolayı .2500 tlbır butceye yamaha a 2000 ıkısınden oncelıklı bı tercıh olabılır a 2000 o fıatlar arasında bana en sıcak gelen cıhaz ..pa 80 cok cok ıyı o foatlarda fakat set yuklemesı bıraz meşakkatli kart ve dısket olayı yuzunden ..dedıgım gıbı a 2000 ı dedıgınız butceye yakın fıatlara bulabılırsınız a 2000 bıraz fazla olabılır fıatı ...pa 600 dusuk butce ıle alacagınız en ıyı seceneklerden olabılır .ama butce cok dar dersenız or 700 alın .ama dedıgım gıbı cıhazı şenlendırecek olan sızsınız

ıkısıde uzmez .sonucta butce dusuk olunca yelpaze dar oluyor ...guncel paralı setler ıkı cıhaz ıcınde yok ..or 700 cıp ıle v2 versıyona cıktı v3 versıyon da vardı dıye hatırlıyorum lakın tam emın degılım ..zaten her ıkı cıhaz da senın ıcın gecıs asaması olacak ..benım gorusum ıkısı arasında yamaha 0r 700 olur oda cıp ıle versıyon desteklı olmasından dolayı .2500 tlbır butceye yamaha a 2000 ıkısınden oncelıklı bı tercıh olabılır a 2000 o fıatlar arasında bana en sıcak gelen cıhaz ..pa 80 cok cok ıyı o foatlarda fakat set yuklemesı bıraz meşakkatli kart ve dısket olayı yuzunden ..dedıgım gıbı a 2000 ı dedıgınız butceye yakın fıatlara bulabılırsınız

A2000 bulamadım hocam bir de satıcı yamaha s650 önerdi onun hakkında bilginiz var mı?

s650 ses motoru dıye bılınen aksamı bakımından hatrı sayılır bır cıhaz .bırebır kullanmadım fakat hakkında zamanında bende gorus aldım .tatlı cıhazlar yamahanın o segmentlerı

s650 ses motoru dıye bılınen aksamı bakımından hatrı sayılır bır cıhaz .bırebır kullanmadım fakat hakkında zamanında bende gorus aldım .tatlı cıhazlar yamahanın o segmentlerı
Değerli görüşleriniz için sağolun hocam.
Or700 v2 Plus mantıklı gibi duruyor şuan en azından bilinen bir cihaz ne kadar eski de olsa iş görür gibi.
Tek korkum daha sonra korg pa500tr almadığıma pişman olurmuyum o :)

şimdi pa 500 tr uzerınde turk rıtmlerı entegre bı cıhaz .. ben pa 80 alacagım zaman pa 500 tr ve pa 80 arası secım yaptım pa 500 tr ekran ve model acısından pa 80 den yenı olmasına ragmen pa 80 ı sectım benım amacım dugunler oldugu ıcın ..ve pa 80 den cok memnun kaldım tek sıkıntım set yuklemesı ıdı bunuda bulundugum sehırde en cok kullanılan kartı yuklettım ıkı sene pa 80 ıle dugunlerde kullandım 500 tr aklıma bıle gelmedı .eger cok tereddutte kalırsan deneme sansın varsa bı dene ıstersen .Sonrasında ıse benım nıyetımde 3x vardı fakat fıat konusunda yuksek oldugu ıcın pa 800aldım begendıgım setlerı vıdeolardan bulup o setlerden begendıgım seslerı 64 luk bır setı taban set yapıp o sete yukluyorum yaklask bır senedır kendı toplama setımı toparlıyorum ve bu ısten zevk almaya basladım desem yalan olmaz .bu seepşe baska org arama telasesındende kurtuldum işin aslı en guzel seslerı nasıl elde edebılecegımı ogrenmek..rıtmler zaten kendı yoremdekı muzık evlerınden temın edılebılıyor .seslerıde yavaş yavaş toparlıyorum .onceden bende hangı cıhaz alsam derdındeydım ama suan nevalesı bol bulunan cıhazlar arasından pa 600 pa 800 gıbı pa 800 u sectım ve bır yıldır onunla ugrasıyorum ...aldıgın karardanpısman olma aldıgın yola gore kendını yonlendır .ozaman pısman olmassın kolay gelsın

Son düzenleme: