• Trakya Müzik 19. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.

yamaha or700v2plus ses ayarı hakkında bilgi gerekli...

ali abi

Yeni Üye
Katıldı
12 Eki 2019
Puanlar
8
Enst.
elektroakustik gitar ve yamaha psr a300tr
orgumun akor bastığım sol bölümündeki acmp bölümünün sesi çok kısık.sesi nasıl yükseltebilirim.basit olarak ve sırasıyla anlatılırsa bu işi halledebilirim.mixer kısmını açtığımda orda acmp ayarı göremedim.saygılar....

PODOLOG

Üye
Katıldı
24 Eki 2019
Puanlar
3
Enst.
Steiner Gitar,Bağlama,Mızıka,Bateri Pad,Yamaha OR700
Abi function kısmında style recorder'a girip accomptaki enstrümanların sesini arttırırsan artar.

ali abi

Yeni Üye
Katıldı
12 Eki 2019
Puanlar
8
Enst.
teşekkürler.daha öncesi psra300v2 kullanmıştım onda çok kolaydı.bir bakayım inşallah hallederim....

ali abi

Yeni Üye
Katıldı
12 Eki 2019
Puanlar
8
Enst.
ayarı yaptıktan sonra sabit kalır mı yoksa sabit kalması için bir işlem gerekir mi....accomp sesinin,solo tarafının sesinin %50 si kadar olması bana yetecek......

ali abi

Yeni Üye
Katıldı
12 Eki 2019
Puanlar
8
Enst.
fonksiyon kısmını tıklayıp açtım ama orada style recorder simgesi yok.......neyse böyle idare ederim artık.

amattor

Süper Bilgili Platinum
Trakya Müzik
Katıldı
19 Şub 2010
Puanlar
28
Yer
karabük
Enst.
GEM genesys
mixing console butonuna iki kere basarsanız ritimdeki bütün bileşenlerin ayarları gelir. Bastıkça değişik sayfa gelir midi kanallarının volümleri falan sırayla...

ali abi

Yeni Üye
Katıldı
12 Eki 2019
Puanlar
8
Enst.
üstad dediklerinisi aynen yaptım.accomp ibaresi göremedim.aletin bütün ses ayarları genellikle 100 olarak sabitlenmiş.ritim,pad vb ayar yerleri var accomp yasan yer göremedim.keşke bulunduğum yerde bir 700 cü olsaydı çok iyi olacaktı.korg ve roland dan sonra bu ilk 2. yamaha orgum.intibak sağlamaya çalışıyorum.....yardımcı olmana sevindim.saygılar......

amattor

Süper Bilgili Platinum
Trakya Müzik
Katıldı
19 Şub 2010
Puanlar
28
Yer
karabük
Enst.
GEM genesys
üstad dediklerinisi aynen yaptım.accomp ibaresi göremedim.aletin bütün ses ayarları genellikle 100 olarak sabitlenmiş.ritim,pad vb ayar yerleri var accomp yasan yer göremedim.keşke bulunduğum yerde bir 700 cü olsaydı çok iyi olacaktı.korg ve roland dan sonra bu ilk 2. yamaha orgum.intibak sağlamaya çalışıyorum.....yardımcı olmana sevindim.saygılar......
yamahada accomp komple ayarlanmıyor, bass, chord1, chord2... pad1 vs ayrı ayrı ayarlanıyor

amattor

Süper Bilgili Platinum
Trakya Müzik
Katıldı
19 Şub 2010
Puanlar
28
Yer
karabük
Enst.
GEM genesys
Mixing console düğmesine sırayla basinca buns benzer bir ekran çıkar , ordan ayar yapılıyor, ama mixer ayarı sabitlenmiyor sanırım, her ritimde değişiyor.

Ekler

ali abi

Yeni Üye
Katıldı
12 Eki 2019
Puanlar
8
Enst.
çok değerli bilgi oldu.çok teşekkürler.tatil dönüşü ayarları yaparım.saygılar.....

Son konular