• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha PSR A 1000 midi destekliyormu ?

hidromex12

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Beyler aklımdaki tek soru bu ilerde diskete attıgım midi yi görcekmi desteklicekmi ortada kalmıyım sonra epey bi baktım doğru düzgün cevap bulamadım yardımcı olursanız seviniriim

Cevap: Yamaha PSR A 1000 midi destekliyormu ?

allah rızası için cevap verin arkadaşında vardı bi tane midi yi atıyorduk görmüyordu

Arkadaşım piyasada son yıllarda çıkan klavyelerin hepsi standart midi dosyalarını destekler ve okur.ancak diyelimki Korg pa80 de veya diğer modellerinde yazılmış bir midi parçasını senin orgun okur.Ancak bu yazılmış şarkı standart kitlerle yazılmışsa senin orgdaki standart kitlerle aynı parçayı çalarsın.Ancak bu yazılan midi parçaları herhangi bir setle yazılmışsa,ve senin orgda bu drum setleri olmayacağı için senin orgun bunu standart kitlere çevirerek okur,bu nedenle ritimler bozuk çıkabilir.Örneğin darbuka seslerinin yerine senin orgda örneğin düdük sesleri çıkar veya başka zil sesleri filan çıkar.Ama senin orgun aynı model orgda yazılmış midi dosyalarını senin orgun aynısını okur.Çünkü aynı kitler senin orgda vardır.Onun için başka orglarda yazılmış midilere sakın güvenme önce bir çal dinle,sonra rezil olma.

yamaha konusuna bakarmısınız herşey yazıyor

allah rızası için cevap verin arkadaşında vardı bi tane midi yi atıyorduk görmüyordu

Muhtemelen arkadaşının disket sürücüsü bozuktur. A1000 gayet güzel midi okur. Ben yıllarca, bağlama çaldım ve A1000 ile hazırladığım midilerin üstünü bağlamayla çalarak kullandım. İçin rahat olsun. A1000 kesinlikle midi okur. Hemde diğer kılavyeler gibi farklı bir bölüme geçmene gerek yok, tak disketi song kısmından direk disketteki midiyi görür play de çalmaya başlar.. Üstüne istersen atıyorum çiftetelli, beğediğin bir çiftetelli ritminide direk açarak kullanabilirsin...

foruma baktım bulamadım bi sorum daha olcak bugün ögle saatlerinde bursadan aldım a1000 i getirdim eve problem yok diskete attıgım sty uzantılı vce uzantılı dosyaları görüyor midiler gözükmüyor türkçe kullanım klavuzunda host select anahtarı midi haline gelsin diyor ama o anahtar nerede onu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler :)

Song kısmından seçmeniz gerekiyor. Ana menüde sol en üstte olacak. Uzantısı .mid ise kesinlikle görecektir dosyayı. Bir yerde hata yapıyor olabilirsiniz.

Herkese hayirli geceler gercekden muzik adina emeginiz oldugundan gercekden tesekkur ederimm biraz komikdir ama benim bir kac mahruzatim olcakdi mumkunse yardimci olursaniz cok menmun olurum ben gecenlerde elime yamaha a 1000 modeli gecdi disketli galiba ben buna nasil muzik doldurmaliyim benim cocuklugumdan berli severim eletro saz sesini yuklmeme yapabilirmiyim yardimci olurmusunuz acemiyim pekde anlamam hefeslendik isdeee