• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yardim!! Pa2x Problemi

• Konbuyu başlatan S-Kan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 6
  • Görülen : 3K

S-Kan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa2
Selam

Boyle bi problemi basina gelenler varsa lutfen yardimci olsun nasil hallettmisler.

Soyle bisey oluyor son zamanlar klavyem korg pa2x..

Klavyeyi actiktan bir sure sonra kendi kendine kafasina gore seslere atliyor mesela upper 1 de duruken kendi kendine upper 2 ye geciyor ondan sonra Sound sesler sayfasina geciyor kendi kendine seslere atliyor.
Bazen ritmin temposu dusuyor - artiyor eger secili mavi renkde ise
Bazen(tam kafayi yedigi anda) Globale girmek icin dugmeye basiyorum isigi yaniyor ama globale girmiyor.

Ne olur yardim edin insallah kendi kendime cozebilecegim biseydir yoksa tamir ettirecek durumum yok

Sunlari denedim format attim gerekli dosyalari tekrar yukledim aynen devam ediyor. Ondan sonra altinda ram kapagini actim baktim yumak yumak toz olmus. Aldim supurgeyi tozlari supurdum bir hafatadir bisey yapmadi duzeldi sandim ohh dedim. Bugun actim yine caliyorum baktim seslere falan atliyor ayni problem devam ediyor. Moralim acayip bozuldu.

Acaba diyorum pildemi zayiflama varda boyle yapiyor neyin nesidir anlamadim. Googleda arattim bunla alakali hic bisey bulamadim. Yurtdisindayim ve kaldigim yerde servis mervis yok zaten durumumda yok yaptirmaya
Ama nedeen boyle yapiyor bilmek istiyorum... Basindan boyle bisey gecenlerden yardim/fikir bekliyorum belki baska serilerde baslarina gelmistir...

Nand format atsam duzelirmi oda format gibi bisey herhalde zaten format atmistim valla bilemiyorum kaldim oyle yaa .. Ana bordda bisey olsa hic acilmaz herhalde Pa80 de basima gelmisti Ana bord gitmisti bembeyazdi acilirken...

Bide soyle bisey oluyo tam boyle sayfalara atlarken falan filan yeniden kapatip aciyorum Pa2x logosu cikiyor ondan sonra Loading cubugu var o biraz takili kaliyor bastan baslamiyor bazen yarisindan geliyor ama yukluyor sesleri falan filan. Ama bunu her acip kapadigimda yapmiyor suana kadar 2 kere yapti oda tam kafayi yedigi anda ac kapa yaptigimda.

Test modu filan var bunla test ettirsem yardimi olurmu veya dahami bozarim?

Simdilik bu kadar yazayim tesekkur ederim zamaninizi ayirip okudugunuz icin. Site adminleri bi fikir veya cozum bulabilir diye umuyorum Mirobay abi mesela...

Saygilar takip ediyorum konuyu...

Cevap: Yardim!! Pa2x Problemi

orgu komple sıfırladıktan sonra biraz kullan bak aynı sorun tekrar edecekmi etmese setin yükle tekrar dene başka bir alternatf çözüm siwiçlerin altındak çıt çıt arızalı olabilir bende de olmuştu ses bankasından başka sayfalar açıyordu ayrıca nand formatı biliyorsan yap sonra sistemi yükle bir dene

orgu komple sıfırladıktan sonra biraz kullan bak aynı sorun tekrar edecekmi etmese setin yükle tekrar dene başka bir alternatf çözüm siwiçlerin altındak çıt çıt arızalı olabilir bende de olmuştu ses bankasından başka sayfalar açıyordu ayrıca nand formatı biliyorsan yap sonra sistemi yükle bir dene

Cok teşekkürler hocam

Bana bu nand formati aciklarmisin bir kere yapmistim ama cok onceden. Birde soyle bireey oluyor ekranin sag tarafi isiniyor ama sol tarafi degil arti birde altindaki ram takili olan yerde isiniyor cok asiri degil ama. Insallah nand format cozer bu isi denemem lazim raporsuz hocam yardim edersen ne yapmam gerektigini.

Saygılar. .

style play ve media tuşlarına basılı tutup orgu açiniz, pad4 e basarak nand format atiniz. Sonra intro 1 basılı tutup orgu acin. usb belleğe önceden attığın Pa800 için gerekli OS dosyalarini yükle ve son olarak setini yükle.Kolay gelsin

256mb rem cıkmış halde...nand format format os atılsada cihazı açtığımızda fabrika seslerinde yüksek yoğunlukta fm hışırtısı alıyoruz menü'den efeks leri sıfırladığımda yani reverp leri sorun düzeliyor fakat ritim değiştiğinde parametre ayarları değiştiği için tekrar aynı cızırtıı devam ediyor....sesleri değiştiğimizde sorun yok ritimleri değiştiğimizde aşırı derecede fm hısırtı var....bu şekilde sorun yaşayan oldumu aramızda...sistemselmi yoksa teknik bir sorunmudur...teşekkür ederim...

256mb rem cıkmış halde...nand format format os atılsada cihazı açtığımızda fabrika seslerinde yüksek yoğunlukta fm hışırtısı alıyoruz menü'den efeks leri sıfırladığımda yani reverp leri sorun düzeliyor fakat ritim değiştiğinde parametre ayarları değiştiği için tekrar aynı cızırtıı devam ediyor....sesleri değiştiğimizde sorun yok ritimleri değiştiğimizde aşırı derecede fm hısırtı var....bu şekilde sorun yaşayan oldumu aramızda...sistemselmi yoksa teknik bir sorunmudur...teşekkür ederim...
S.a abicim bu dediyin arızanın aynisi şuan bende var 2x orgumda org açılır açılmaz fm hisirtisi rem takılı olsada olmasada sen bi çözüm bulabildinmi bula bildiysen banada yardımcı olurmusun

S.a abicim bu dediyin arızanın aynisi şuan bende var 2x orgumda org açılır açılmaz fm hisirtisi rem takılı olsada olmasada sen bi çözüm bulabildinmi bula bildiysen banada yardımcı olurmusun
Anakartta sorun olduğu düşünüyorum geçmiş olsun..