• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yemek müzikleri hakkında lütfen bütün müzisyenler baksın

jembeycem

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha a2000 v2 plus-korg 3x pro
Sayın müzisyen abilerim kardeşlerim 15 senedir ben piyanistim her tarz müzik yapıyorum ama şu yemek müziğini merak ediyorum tek başına tek klavye ile yemek müziği nedir yani yemek müziğii isimlerimi var varsa bunlar nelerdir bilgilerinize ihtiyacım var...

Cevap: Yemek müzikleri hakkında lütfen bütün müzisyenler baksın

Öyle özel bir tarz yoktur,mekana ve ortama göre değişir ama ağırlıklı olarak latin,klasik ve güncel parçalar olabilir..Yada benim gibi doğaçlama yaparsın,askerde 15 ay yemek müziği yaptım bir yerden sonra artık doğaçlama yapardım,tabi ağılıklı piyano stili ile yapardım..Kısaca kafana göre takılırsın..

yemek yerken keyif alacağın kulağı ve beyni fazla yormayan yumuşak tonlarda sade parçalar tercih et kendini dinleyiciler yerine koyarsan herşey daha iyi anlaşılır

60 70 lı yılların dunya standartlarını ve basıt jazz calabılırsın sonrada cha chalara gecebılırsın

şirin arkadaşım doğru söylemiş burada arkadaşlarımın haricinde sözsüz olarak yumuşak kulak tırmalamıyan sanat müziğinide tavsiye edebilirim daha ziyade piyano tarzında çünkü diğer saksafon veya başka enstuman biraz sert gelebilir:)

Çok teşekkür ederim gerçekten bilgiler için...

üstadım aslında bunun yemek müziği denmesinin sebebi karsılıklı konuşan ve yemek yiyen sohbet eden insanların sohbet ve yemeklerine müziğinle eşlik etmeniz anlamını taşır o yüzden kısık çok volüm olmadan insanların bir birini anlamalarına engel olmadan yapabileceğiniz müzikler haliyle yemek müziği olarak adlandırılıyor bunlar vals tango arkadaşların söylediği gibi klasik yabancı yerli müzikler sanat müzikleri slov ve daha bir çok çeşit söylenebilir böyle bir zamanda kısık ses ile hele hele oturup yemek yiyen insanlara halay oyun havası pop romen yapamayacağınıza göre diğer müzikleride yemek müzikleri olarak adlandırabiliriz.... iyi çalışmalar dilerim allah herkesin işini gücünü rast getirsin inşallah

üstadım aslında bunun yemek müziği denmesinin sebebi karsılıklı konuşan ve yemek yiyen sohbet eden insanların sohbet ve yemeklerine müziğinle eşlik etmeniz anlamını taşır o yüzden kısık çok volüm olmadan insanların bir birini anlamalarına engel olmadan yapabileceğiniz müzikler haliyle yemek müziği olarak adlandırılıyor bunlar vals tango arkadaşların söylediği gibi klasik yabancı yerli müzikler sanat müzikleri slov ve daha bir çok çeşit söylenebilir böyle bir zamanda kısık ses ile hele hele oturup yemek yiyen insanlara halay oyun havası pop romen yapamayacağınıza göre diğer müzikleride yemek müzikleri olarak adlandırabiliriz.... Iyi çalışmalar dilerim allah herkesin işini gücünü rast getirsin inşallah

evet doğru teşekkür ederim