• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yeni klavye konusunda yardımlarınızı bekliyorum

• Konbuyu başlatan okan028
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Görülen : 1K

okan028

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg i30,Yamaha Ex5
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.Ekipman olarak, Yamaha ex 5, Korg i30 , novation impulse 61, line 6 ux1 , macbook , behringer mixer , ve sahne için kulak içi kulaklığım var.Genel olarak orkestra şeklinde çalışıyorum, alt ve synt konusunda bir sıkıntım yok.ancak üst kısmında bağlama,klarnet,toplu yaylılar kullanabileceğim bir ekipmanım yok.i30'un sesleride artık beni tatmin etmiyor.yeni bir klavye konusunda yardımlarınızı bekliyorum.kafamda pa600qt veya or700 filan olabilir diye düşünüyorum ama daha farklı olarak ne olabilir.yani çokta para harcamak istemiyorum açıkcası sesleri lazım olcak belki ara sıra (çok nadir 2 ayda 1 tane gibi) ritimlerine ihtiyacım olabilir.Öneriniz var mı?Şimdiden teşekkür ederim..

Cevap: Yeni klavye konusunda yardımlarınızı bekliyorum

Dante Tr'yi bir araştırın isterseniz. Sıfırı 2000 TL civarında.

Dante Tr'yi bir araştırın isterseniz. Sıfırı 2000 TL civarında.

teşekkür ederim bilgilendirme için.or700 v2 varmış ve temizmiş önerir misiniz ?

Or700 güzel bir klavye ama ses önemli ise başka klavyelere yönelmeniz daha doğru olur. Roland bk5, dante tr, yada sample okuyan cihazlar. Yamaha s650 yi de düşünebilirsiniz. İkinci eli oldukça hesaplı, temiz cihazlar olur genelde. 16 mb sample alanı var. Gideceğin programa göre bir kaç sample paketi hazırlarsın, hangisi uygunsa kullanırsın gibi..