• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yeniden Yamahadayım ve yardıma ihtiyacım var

• Konbuyu başlatan rustem
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 9
  • Görülen : 3K

rustem

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
S950+Emo
arkadaşlar üstadlar öncelikle herkese hayırlı akşamlar, uzun süre yamaha kullandıktan sonra pa3x alarak korgu denemeye karar vermiştim, yaklaşık 8 ay kadar yamahadan uzak kalabildim ve pa3xi satıp tyros 4 black aldım, birkaç problemim var ve yardımlarınıza ihtiyacım var, şimdiden herkese teşekkür ediyorum ve problemlerime geliyorum ;

1. bilindiği gibi black serisinde vintage keyboard paketi dahil olarak geliyor, ben set yüklemek için expansion modulu formatladım, sanırım bu sırada vintage keyboarda ait sesleride silmiş bulundum, tabi en son kullandığım yamaha or700v2 plus olunca düşünemedim :-D , premium pakete ait ritimler ve multipadler yerinde durmakta fakat o güzelim 30 adet piano sesi uçmuş gitmiş, ilgili klasöre gittiğim zaman seslerin yerinde not found yazmakta, bu problemimi nasıl çözebilirim.

2. Cihazın içindeki ritimler ve sesler bana ciddi anlamda yetmekte fakat benimde çalıştığım bir salon var ve düğün kültürünün içindeyim, ben tyros 4 için ayrıca bir set isytemiyorum, istediğim şu; or700 v2 plus kitlerini cihaza yükleyip or700 v2 plusun orjinal ritimlerini ve yine aynı kitlerle yazılmış olan Salim üstadımızın extreme setini veya fuat abimizin setini yada batuh üstadımın ritimlerini kullanmak istiyorum, esas problemim şu aslında ritimleri ve sesleri edinip hızlı bir şekilde music finder dosyalarımı hazırlayıp programlara hazır hale gelmem gerekli, ben yeni bir set istemediğimi tekrar belirtmek istiyorum, or700v2 plusın tüm nevalesini cihaza birdaha bozmamak üzere yükleyip yıllarca devam etmek istiyorum, zaten yapılan çalışmalar beni gayet tatmin etmekte, şimdi birileri çıkıp or700 ritimleri kullanacan niye tyros 4 aldın demesin, cihazın üstündeki orjinal ritimleri ve sesleride aletin hakkını verecek kadar kullanacam :-D

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

Cevap: yeniden Yamahadayım ve yardıma ihtiyacım var

arkadaşlar bırakın yardım etmeyi bir kişi bu adam yardım istemiş acaba sıkıntısı nedir diye konuya tıklayıp okuma gereği hissetmemiş, umarım bu benim şanssızlığımdır umarım forumumuzun hali bu değildir...

hocam öncelikle hayırlı olsun allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin yamaha tyros kullanıcısı çok fazla olmagı için
set sorunundan dolayı sizin isteyinizi karşılayacak yeterli derecede nevale olmayabilir bu nedenle arkadaşlar size cevap yazamamıştır bu durum site üyelerinin bu konuda duyarsız oldugu anlamına gelmesin ama yamaha or700 v2 ritimleri bir ara tyrosa uyarlanmıştı bi araştırın trakya müzik sitesinde yamaha setler bölümüne bi bakın umarım işinize yarar birşeyler bulabilirsiniz kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:

piyasada tyros 2 seti var sanırım bu forumdada var burhan abi yayınlamıştı.bu sette or 700 kitleri var.bu seti bulursan tyros 4 convertor programı ile direk olarak seti t4 e çeviebilirsin.aşağıdaki konuda bazı şeyler var

rüstem kardeşim öncelikte cihazın hayırlı uğurlu olsun..
bildiğim kadarı ile premium ses paketi cihazın seri numaraına göre verilmektedir. eğer sildiysen yamaha ilgililerini bildirip (mail yada telefon ile) cihazın garanti kapsamında ise göndermelerii istemen..
set konusuna gelince davul setup ile vs uğraşma salim ve batu kardeşin yaptığı set zaten v2 plus a göre yapılmış bir set 9/8 ritim sıkıntısı var sadece o kadar.. o seti kurup kullanabilirsin kardeşim.
bu arada bene t4B kullanıyorum istanbuldayım istanbuldaysan görüşebiliriz..

hocam öncelikle hayırlı olsun allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin yamaha tyros kullanıcısı çok fazla olmagı için
set sorunundan dolayı sizin isteyinizi karşılayacak yeterli derecede nevale olmayabilir bu nedenle arkadaşlar size cevap yazamamıştır bu durum site üyelerinin bu konuda duyarsız oldugu anlamına gelmesin ama yamaha or700 v2 ritimleri bir ara tyrosa uyarlanmıştı bi araştırın trakya müzik sitesinde yamaha setler bölümüne bi bakın umarım işinize yarar birşeyler bulabilirsiniz kolay gelsin

abi sitemimin sebebi açtığımız konu okunmuyor bile :-D yoksa iyi bilirim burdaki yardımlaşmayı sitenin uzun süredir sakiniyim güzel yaklaşımınız için teşekkürler

rüstem kardeşim öncelikte cihazın hayırlı uğurlu olsun..
bildiğim kadarı ile premium ses paketi cihazın seri numaraına göre verilmektedir. eğer sildiysen yamaha ilgililerini bildirip (mail yada telefon ile) cihazın garanti kapsamında ise göndermelerii istemen..
set konusuna gelince davul setup ile vs uğraşma salim ve batu kardeşin yaptığı set zaten v2 plus a göre yapılmış bir set 9/8 ritim sıkıntısı var sadece o kadar.. o seti kurup kullanabilirsin kardeşim.
bu arada bene t4B kullanıyorum istanbuldayım istanbuldaysan görüşebiliriz..

abi ankaradayım tabi bu görüşmeye engel değil, ben or700ü v1 ve v2 plus olarak kullandım zamanında, şu an o iki modele sahip datalar elimde olsa zaten problemimi çözecem özellikle kitleri lazım tabiki, yani tyros4 ün batısı bana zaten yetiyor ama tabiki düğün sektöründen ekmek kazanıyoruz bunu gözardı edemeyiz, doyumsuz değilim sadece or700ün kitlerine ve ritimlerine ihtiyacım var abi, buldum belli başlı yapılmış setler fakat or700 ritimlerini okutamıyorum çünkü kitleri elimde mevcut değil, cevabın için çok teşekkür ederim

piyasada tyros 2 seti var sanırım bu forumdada var burhan abi yayınlamıştı.bu sette or 700 kitleri var.bu seti bulursan tyros 4 convertor programı ile direk olarak seti t4 e çeviebilirsin.aşağıdaki konuda bazı şeyler var

abi siteyi baya kurcaladım linkler hep ölmüş yinede teşekkürler

valla benimde ihtiyacım var v2 plus kitlerine.yapacak arkadaşlarımız olursa minnettar kalırız.şimdiden teşekkürler...

rustem kardeşim ben batıkentteyim orgu al bana benim evde nevale çok boyutları büyük olduğundan yükleyemiyorum siteye.tabi bendekiler tyros2 için ama convertleriz tyros4'e göre.senden or700 almıştım hatırlarsan.