• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yeraltı Edebiyatı Dediklerimiz

Rap Müzik Dinler Misiniz?

• Nefret Gelsin

Oy: 0 0.0%
  • Arada Sırada

Oy: 2 66.7%
  • Çoğu Zaman

Oy: 0 0.0%
  • Şaka mı Bu

Oy: 1 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    3
  • Anket kapatılmış .

Nihalmirhan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Saz
Herkese merhaba biz müzisyenlere bir sorum olacak, Yeraltı Edebiyatı olarak bildiğimiz rap (Hip-Hop) müzik sizde takdir edersiniz ki artık Popüler Müzik olmaya başladı.
Ve sorum şudur ki, artık rap müziğe Yeraltı Müziği diyemeyeceğiz, bu sizce de böylemidir yani değişti mi.
Ülkemizde en çok tercih edilen müzik türü Pop Müzik bile kan kaybettiği bir gerçektir ve gün geçmiyor ki bir türkücümüz veya sanatçımız rap şarkıcı ile düet yapmasın.

Sizce rap müzik daha büyür mü, bizimde eğilimlerimiz olmalı mı rap müziğe. Çevremde yakın tanıdıklarımdan rap müzik yapanlar var ancak gerçekten hoşlanmıyorum, sazımı verin bana diyen bir türkücü kimliğim var benim.
Ama şöyle de bir durum var bakıyorum çocuğa arkadaş nasıl bir popülerliktir sevenleri, o şarkıları dinlerken ki heyacanları karşıdakini şaşırtır cinsten.
Adamlar müziği yaşıyor gibi sanki bi
ta okumuştum rap müziğin ülkemiz genelinde %52 lik bir dinleyicisi kitlesi olduğu bahsediliyordu.
Biz öz olalım yine biz olalım, Türkülerimizi koruyalım.
Kalın Sağlıcakla.

rap müziği büyümez.. şimdi neyse okadar olur.. benim düşüncem. :)

Ben hiç dinlemem aslında, ama gençler ilgi gösteriyor. Bir zamanlar arabesk te popülerdi ama şimdi belli bir orana düşmüştür herhalde. Rap müzik te öyle olacaktır. Türk müziğine zaten okullarımız da sahip çıkıyor artık türk müziği konservatuarları da artıyor. Gençler hem teorik hem pratikte öğreniyor müziğimizi. Eskiden konservatuarlar sadece batı müziği alnında olurdu. Yani her tür müziğin bir kitlesi ve oranı olur, değişik gelen müziklere ilgi geçici bir süre yükselebilir bence...