• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

3GB Sample hafiza

• Konbuyu başlatan Tango
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Görülen : 2K

Tango

Altın
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg PA4X OR, Roland G-800, Yamaha CR-122MC Gitar
Selam üstadlar,

Aranizda acaba bu 3GB lik Sample hazisasini full doldurabilen varmi ? yada full'e yakin bir sekilde dolduran ? Orgu acitiginizda yükleme süresi ne kadar sürüyor ?
Korg PA Manager in suan ki sürümü malesef 3GB yi tanimiyor, Onun icin Satin aldigim Baju ve Ecosetleri bir araya getirip orga yüklemek istedigimde nasil bir yol izlemeliyim, ? Hatta birde ücretsiz arkadaslarin sunmus oldugu setlerden ritim yada sample ilave etsem.

Yardimlarinizi bekliyorum
Saygilarla
Ugur

soru 1 3gb haafıza
cevap : 3g hafızayı doldurman için sample sayısnı aşmaman gerekli bunun içinde ses kalitesi yüksamle yüklersen 3gb doldurabilirsin piyasadaki setler ile 3gb biraz zor. açılma süresi gb göre değilde sample sayısına göre yavaşlık gösterebilir..ön yüklemede nekadar sample varsa açılırken tek tek yükleniyor (örnek 10 bin sample açılış süresi 60 sn. iken 5000 kaliteli sample 30 sn düşebilir.)
soru 2 set birleştirme
cevap : korg pa manager 400 üstünü desteklemıyor ama güncelleme yolda heran gelebilir . güncellemeyi almak için belli bir miktar ödenek gerekiyor. 2 set 400 mb aşıyorsa eger önce yüksek boyutlu olan set klavyeye yükleyebilirisin. daha sonra boyutu düşük olan set load kısmına gelim sadece buraya dikkat ( sound klasörünü ) yükleyin . cihaz otomatik olarak yuklu olanın yazılımlarını silip samplelere dokunmayacaktır. bu baya uzun surucek ve kafa karıştıracak ben bunu video yapıp ekliym ......... cevap video olarak gelicek!!

Bu detayli anlatim icin tessekür ederim, sabirsizlikla Videonuzu bekliyorum, simdiden emeginize saglik

Edit: Hocam kac adet Sample ekliyebiliyoruz toplam olarak ?

Son düzenleme:
Bu detayli anlatim icin tessekür ederim, sabirsizlikla Videonuzu bekliyorum, simdiden emeginize saglik

Edit: Hocam kac adet Sample ekliyebiliyoruz toplam olarak ?
sample sayısı 16800 civarı

birde sample ile sample sayısı aynı şeyler değil karıstırmayalım. multi sampğle =sample 1 multi samplede yapılışına göre değişir 1 den başlayıp kullanacağı notaya göre sayı arttabilir .. normal seslerde 10 ie 15 sample kullanlıyor ama prf seslerde bu artış gösterebilir.. birde dr kit için kullanılan sampleler var o sayıca cok..

Bu güne kadar Sampler hic kullanmadim ve bir ses icin kac sample kullanildigini hic bilmiyorum. Yukridaki degerli bilgilerden yola cikarak Örnek verirsem Bir Ensruman sesi icin Do dan baslayip Si ye kadar Sample eklemek gerekiyor, (Multisample) yada tek bir ses ile de eklenebiliyor. Dogru anlamismiyim hocam ?

Bu güne kadar Sampler hic kullanmadim ve bir ses icin kac sample kullanildigini hic bilmiyorum. Yukridaki degerli bilgilerden yola cikarak Örnek verirsem Bir Ensruman sesi icin Do dan baslayip Si ye kadar Sample eklemek gerekiyor, (Multisample) yada tek bir ses ile de eklenebiliyor. Dogru anlamismiyim hocam ?
Dogrudur..