• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar
FL Studio 13 Gün Ücretsiz VERSION

FL Studio 13 Gün Ücretsiz VERSION 21.2.1.3859

Piyanistler için vaz geçilmezdir.. 13 gün deneme sürümüdür..

ÖNEMLİ: FL Studio'nun yeni bir sürümünü yükledikten veya bir yükseltme satın aldıktan sonra her zaman güncelleyin.

Yenilikleri görmek için görüntüleyin.

Yükleyici, kilidi açıldığında hem Deneme hem de Tam sürümü sunar. Deneme sürümü, birkaç dışında FL Studio All Plugins Edition'a eşdeğerdir

Satın almaya hazır mısınız? . Tüm FL Studio satın alımları şunları içerir: Ömür Boyu Ücretsiz Güncellemeler

FL Studio Nedir Ne İşe Yarar? Müzik Oluşturma Programı​

FL Studio, tamamen ayarlanabilir, kalıp desteği veren iş akışı merkezli ve nota dizicisine sahip bir dijital müzik yazılımdır. Yazılım, içeriğinde MIDI destekli altyapı; birçok düzenleme, miksaj ve ses kayıt birimleri barındıran, gelişmiş bir yazılımdır. Bitirilen her türlü şarkının veya klibin WAV, MP3 ve Ogg Vorbis formatlarına dönüşümüne izin verildiği gibi, yazılımın patentli .flp formatı da mevcuttur.

Daha önceden Fruity Loops adıyla bilinen FL Studio, bir MIDI sıralayıcıyken tam kapsamlı bir ses düzenleme uygulamasına dönüştü. FL Studio’yu indirip bilgisayarınızda müzik yapmaya başlamanız için pek çok sebep var.

Nasıl görünüyor?

Öncelikle FL Studio’nun arayüzüne bakalım. FL Studio’ya aşina olanlar, eski sürümlerdeki koyu yeşil tonu ve yuvarlak köşeli pencereleri hemen hatırlayacaklardır. Ancak programın yapısını anlamak, ilk defa kullanacaklar için zor olabilir.

Soldaki tarayıcı penceresi, önayarlardan projelere ve partisyonlara, ihtiyacınız olacak tüm dosyaların kaynağı olarak kullanılıyor. Bir maddenin üzerine tıkladığınızda açılan listede, o maddeye ait belirli ögeler görüntüleniyor.

Bu kütüphaneyi kendi loop’larınız ve sample’larınız ile doldurabilir ve DirectWave, EQUO veya Fruity Squeeze gibi sayısız eklenti yükleyebilirsiniz. FL Studio, aradığınız parçayı, aracı veya efekti anında bulabileceğiniz bir akıllı arama fonksiyonuna sahip.

FL Studio nasıl kullanılır? Müzik Oluşturma Programı Kullanımı

FL Studio ile parçalarınızı düzenlemek için, seçtiğiniz tüm enstrümanları içeren orijinal pattern penceresini kullanabilirsiniz. Her enstrüman için arzu ettiğiniz pattern’i ise sizin yaratmanız gerekiyor.

Ayrıca üstte pattern’lara, altta ise müzik parçalarına ayrılmış çalma listesini de kullanabilirsiniz. Çalma listesi görünümü, pattern’inizi renklendirebilmeniz için kullanışlı bir boyama aracı sunuyor. Parçalarınızı piano roll görünümü ile düzenlemeniz de mümkün. Özellikle, takılı bir midi klavyeniz varsa oldukça işe yarıyor.

FL Studio’nun kullanımı başlangıçta biraz zor görünebilir; ancak sıralayıcı kullanmaya alışık olanlar için sorun yaratmayacaktır. Tüm enstrümanlar ve sampler’lar stereo ; yani birden çok çıktı alabilmek için arzu ettiğiniz sayıda parça yaratmanız gerekiyor.

Gerçek enstrüman bağlamak isteyenler, FL Studio’nun çoklu midi girişi ve ayak pedalı sustain’i desteklediğini bilmekten mutluluk duyacaklar. FL Studio mikseri içinde birçok önayar bulundurduğundan, parçalarınıza yüksek hassasiyetli ince ayar yapabilirsiniz.

FL Studio, ritim yaratmak isteyen herkesin kullanabileceği son derece iyi bir sıralayıcı. Çalma listesi, piano roll veya pattern gibi çoklu düzenleme pencereleri ve kullanışlı tarayıcı görünümü sayesinde, kendinize en uygun şekilde çalışmanızı sağlıyor. Hassasiyetle ayarlanmış mikser ve geniş eklenti kütüphanesi de, bu müzik düzenleme uygulamasından alınan heyecanı ikiye katlıyor.

Artıları

 • Çoklu midi girişi desteği
 • Sayısız eklenti
 • Kolay arayüz
 • Akıllı arama
 • Farklı derleme seçenekleri
 • Birçok önayar yüklenmiş mikser
Eksileri
 • Yeni kullanıcılar hızlı görüntüleme seçeneğinde yollarını kaybedebilirler

FL Studio Minimum Sistem Gereksinimleri​

 • Windows 8.1, 10, 11
 • 4GB boş disk alanı
 • 4GB RAM
 • Daha güçlü bir işlemci ile daha iyi efektler yapabilir ve daha iyi enstrümanlar kullanabilirsiniz
 • Intel ve AMD işlemciler destekleniyor. ARM desteği bulunmamaktadır.

FL Studio Nasıl İndirilir? Müzik Oluşturma Programı Bilgisayara Ücretsiz İndir (13 gün boyunca Ücretsiz)​

 • Boyut: 894 MB
 • Lisans: Demo
 • Versiyon: 20.9.2.2963
 • Platform: Windows 11-10-8
Yazar
AdmiN
İndirilme
214
Görülen
457
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendir
0.00 yıldız 0 Oy oranı
Geri
Üst