• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

A2000 tuş sesleri

hasan6161

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
A3000TR
Merhabalar. Geçenlerde 2. el bir A2000 v2 plus aldım. Cihazın herşeyi çok güzel. Kondisyonu, hoparlörleri. Öyle ki son seste bile en ufak cızırtı yok. Baslar tizler yerinde. Herşey bu kadar güzelken, tek sorunum tuş sesleri. Daha önce a3000 vardı, maddi durumlardan dolayı elden çıkarmış bulundum. Tam hatırlayamıyorum onda nasıldı ama bu A2000 de tuş sesleri geliyor. Bastıkça tıkır tıkır tıkır. Aslında tuşların kondisyonu harika. Yumuşak sert basış tepkileri güzel

Ama gelin görün ki A101 de satılan orgların ki gibi tuş sesleri var. Buna bir çözüm var mı acaba?

Teşekkürler.

Merhabalar Hasan bey, malesef psr serisinin hepsinde bir süre sonra tuşlarda ufak tıkırtılar oluyor. En ucuzundan pahalısına psr serisinde aynı tuş takımı kullanıyorlar neredeyse.... Ben a2000 i çip için dtl ye yollamıştım. bu soruna bir çare olmadığını söylemişlerdi.

Cevabınız için teşekkür ederim. Yapacak birşey yok. böyle kullanmaya devam.

ben şerit halinde ince sentetik elyaf keserek tuşların altına boydan boya yerleştirdim.ses bayağı gitti.....elyaf çok yumuşak olmalı,tuşun tabana basmasını engellememeli.....ah g-600 tuşe sistemi olsa alet çok iyi olacakmış....