• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

A2000 ve emo ritimler ile repertuvar yapanlar

sddkkonus

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha a2000
Tüm klavye kullanan piyanist, usta ya da kendinizi nerede görüyorsanız, bizim gibi sadece ev ortamında müzik yapmaya çalışan amatörler için yamaha a2000 plus ve emo usb ritimleri ile oluşturduğunuz repertuvarınız varsa paylaşır mısınız? Şarkıların yapmacık olmaması ve orijinal ritim ve tonuna uygun hangi ritim ve sesleri kullandığınızı yazarsanız bu klavyenin MUSİC FİNGER bölümünü kısa sürede geniş bir repertuvara dönüştürebiliriz. Ya da bu bölümü oluşturan müzisyen dostlarımız bu dosyasını paylaşırlarsa memnun oluruz:
ÖRNEĞİN:
Y.LODİ: Düştüysek Kalkarız
Ritim Adı:.EMO USB: HLM-Alternative-2
Tempo:.135
Transpoze: +5

Cevap: A2000 ve emo ritimler ile repertuvar yapanlar

Aynen üstadlar..1 haftalık YAMAHA PSR A2000 kullanıcısıyım ve amatörüm :) makineyi çözebilmek için gece yarılarına kadar kuralıyorum ancak anlamadığım bir çok şey var..Yardımlarınızı esirgemeyin..Facebookta YAMAHA PSR A2000 kullanıcıları tarafından oluşturulmuş bir grup var mıdır?

Cevap: A2000 ve emo ritimler ile repertuvar yapanlar

değerli genç arkadaşlarım lütfen sözlerime darılmayın kırılmayın sizin bir abiniz olarak bir kaç tavsiyede bulunmak isterim. öncelikle talepleriniz bana bu işin daha çok başında olduğunuz fikrini verdi. buradan hareketle daha bu işin başındayken niye direk bu pahalı profesyonel cihazlara onca para dökersiniz anlamam mümkün değil. ha para bizim istediğimiz gibi harcarız arkadaş diyebilirsiniz neyse uzatmayım almışsınız hayırlı olsun güle güle iyi günlerde kullanın. önce Türkçe kullanma klavuzunu internetten indirin ve iyice okuyun. ben de a 2000 ve emo usb kullanıyorum. daha işin başındayken benim tavsiyem ritim ismiyle değil de ritmin ölçüsünü öğrenin. 2/4 mü 4/4 mü 3/4 mü 5/8 mi 6/8 mi 9/8 mi vs vs. gibi bunları bilirseniz uygun bir ritim ve tempo ile bu işi başarırsınız. sonra bakın transpose +5 gibi demiş arkadaşım. böyle bir şey olmaz. bu parçayı nereden çaldığınızla ilgilidir. yani re üzeri çalarken +5 sol olur, mi üzeri çalarken ise la olur. bilmem anlatabildim mi.. onun için nereden çalıyor ve hangi karar sesinden çalmak istiyorsanız ona göre + veya - transpose yapabilirsiniz. yine porteler üzerinden çalışırsanız eserlerin makamları ve usul (ritim) hakkında bilgi sahibi olursunuz. çoğundu notalar akorlar ritim ve tempo özellikleri bulunmaktadır. onun için şu parça için ismiyle bu ritim yerine ritmin ölçüsüne göre uygun ritmi kendiniz seçebilirsiniz. isterseniz herhangi bir parça için bu ayarlamaları yaptıktan sonra registration banka kayıt (1-8) yapıp istediğiniz zaman hazır kullanabilirsiniz. zevkli çalışmalar saygı ve sevgilerimle....