• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Artık lütfen g600cü bir arkadaş yardım etsin lütfen akor hakkında

sieser_1907

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Klarnet,Korg Pa 600
G600 cü mü yok nedir şimdiye kadar sorduğum sorulara hiç cvp alamadım. C akoruna basıyorum okey.D akoruna basıyorum F akoru çıkıyor. yani basmak istediğim akor değilde başka akor çıkıyor.sebebi nedir neyi yanlış yapıyorum.setten mi kaynaklanıyor.

Cevap: Artık lütfen g600cü bir arkadaş yardım etsin lütfen akor hakkında

abicim senin akor bölümündeki RE tuşu basıyor mu?

ya da klavyenin akor kısmındaki her tuşun çalıştığına emin misin?

başka bir alternatif te transposen flat mi?

basmayan tuş yok transpoze kapatıyorum.D akoru(re)başka yere basınca çıkıyor.hatta başka ritimde C akoru başka yerde

basmayan tuş yok transpoze kapatıyorum.D akoru(re)başka yere basınca çıkıyor.hatta başka ritimde C akoru başka yerde
User performance'deki kayıtlı ritmler başka transpoze'lere ayarlanmış olabilir.Orgu ilk açtığında kendi fabrika ritmlerinden mesela pop beat'lerden bir tane açıp akorları o şekil dene aynısını yapıyormu.

denedim sağolun.dr salim beyin dediği gibi tuş bazen tutukluk yapıyor.re tuşu sol tuşu.zorlarsam basıyor.çözümü tamiri var mıdır.inşallah elktronik aksamda sorun yoktur.

Bu serilerin tuş takımları pompalı.Çok iyi randıman verir ama toz ve diğer etmenlere duyarlıdır.Ara sıra açıp temizlemek lazım.G-1000 i defalarca temizlemişimdir sırf onun için akülü vidalama seti almıştım :) yanlış hatırlamıyorsam arkasında 50-60 tane vida vardı :)

Ben sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum işi bilen ehil ellerde 1 saatlik işi var ...

keşke dediğiniz gibidir.zorlarsan çok zorlarsan basıyor.elektronik olursa bunu yapanı bulmak zor ve masraflı olur.ama iş sadece temizlikle bitecekse hallettirebilirz.inşallah dedğiniz gibidir.

Zorlaya zorlaya bastığın yerde herhangi bir elektronik devre yok.Orada pompalı bir vakum sistemi var.Onlar elektronik devrelerin olduğu plakaya hafif bir kuvvet uyguluyor.Eğer aşırı basmaktan o panel kırılmadıysa korkma..O plakalarda kolay kolay zarar görmez ama umarım dediğim gibidir.