• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Casio CZ-101 amzanin orgu tanitimi

Nejat Levent

MERHUM ( Allah Rahmet eylesin)
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Casio CZ-101 amzanin orgu tanitimi

Casio CZ-101

It, it's cheap, küçük ve it's good! Bu bezelye-boyutu sürümüdür CZ-1000 bir mini-klavye ile. CZ-101 dijital synth, programlama ve her ne kadar biraz sınırlı olduğunu bol analog bazıları-özellikleri ve benzeri mekanlar için en kimseyi sesler olduğunu. Iyi bir 8-sahne tasarımı ve zarf olan bazı oldukça büyük sesler verir sentezi Faz Bozulma (PD) kullanır. Sesler çok Yamaha DX synthesizer benzer ve onlar çok daha uygun konum. PD Casio'nun kendi dijital sentezi üzerine orta seksenlerin ve almak tüm CZ serisi bulunan olmasıdır. Bu temelde çeşitli sesler oluşturmak için dijital dalga şekilleri (sinüs dalgaları) değiştirebilirsiniz. O vahşi yeni sesler, özellikle vurmalı sesler oluşturabilirsiniz. Eğer hakkında dalga formu teorisi ve çok bilmiyorum ama öyle değil çok program tasarımı kolaydır.

Hata yapma, CZ-101 hayır oyuncak olmasına rağmen çok giriş seviyesi olarak kabul olabilir. 8 Üç setleri kademeli zarf bölümlerine kapsamlı şekilde sesleri modüle kullanılır. İlk zaman içinde DCO sahalar değiştirmek için kullanılır. Başka bir 8-DCW sahne zarf bölümünde zaman (gibi üzerinde filtreleme faz açısını değiştirmek için kullanılır). Nihayet DCA yükseltici ayrıca 8 aşamalı zarf zaman içinde seslerin ses değiştirme hakkına sahiptir. Daha tweaking CZ-101 için bazı şaşırtıcı derecede benzer etkileri kullanır. Vibrato dört türleri yanı sıra hızı, derinlik ve gecikme ayarları dalga şekilleri basit bir LFO-üçgen, kare veya aşağı yukarı rampa tip bölüm oluşturur. Portamento klasik bir nota diğerine kayma etkisi ekler. Çift kadar 4 ile osilatörler on-polifoni unutmayın. Built-gürültü ve ring modülasyonu içinde. It's da MIDI 4 monofonik multitimbral parçaları ile donatılmıştır. Biraz ince Ancak, 32 yamalarla (16, 16 kullanıcı) depolama önceden belirlenmişse.

Özellikler
Polifoni - 8 notu
Osilatörler - Dijital Faz Bozulma Sentezi (sinüs,,, nabız, rezonans, çift sinüs kare, testere-pulse) gördüm
Instrument # - 4 parçası multitimbral
Dw - Seviyesi ve hızı kontrol ve (ayarlar Faz Açısı) izleyin anahtar 8 aşamalı zarf jeneratörleri
DCA - Seviyesi ve hızı kontrol ve (ayarlar Cilt) izleyin anahtar 8 aşamalı zarf jeneratörleri
Klavye - 49 notu mini klavye (no hızı veya aftertouch)
Bellek - 16 ayar, harici kartuş üzerinden 16 kullanıcı, 16 daha fazla
Kontrolü - MIDI
Üretim Tarihi - 1.985-88
Est. Fiyat - 100 $

casio CZ-101 kitabi indirmek icin tiklayiniz

daha fazla bilgi asagidaki linkin sag tarafinda

Moderatör tarafında düzenlendi:
100 $ yazıyo yaa:)))

memlekette reşat altını muamalesi görüyor bu alet en güzeli ebayden falan bulup almak fiyatlar acaip ucuz.bizde 1000-1500tl arası fiyat çekiyorlar o paraya alırsın kral bi ritmli org işe çıkarsın.

Eskiden gördüğüm kadarıyla profesyonel aletler üreten Casio nasıl oldu da artık sadece amatör ve eğitim amaçlı klavyeler üretiyor. Anlamış değilim. Bence bu ürettiği klavye çıktığı yıla göre hiçte fena değil gibi...

memlekette reşat altını muamalesi görüyor bu alet en güzeli ebayden falan bulup almak fiyatlar acaip ucuz.bizde 1000-1500tl arası fiyat çekiyorlar o paraya alırsın kral bi ritmli org işe çıkarsın.

bazı arkadaşlar amza'nın bu modeli tuşesi ve pitchbend inden dolayı midi klavye olarak kullandığını bilmiyor....

bu yüzden amza nın youtube de video su izleyen gidip bu aletin peşine düşüyor..
bizim esnaf ta bu durumu değerlendirmeyi biliyor...

Cevap: Casio CZ-101 amzanin orgu tanitimi

bu orgun asıl fiyatı ne kadar arkadaşlar

şu sıralar 800-900 tl civarında geziniyor.güzel alternatifler var yeni nesil midi klavye olarak.şahsen bende almayı çok istemiştim ama şimdi novation sl mk II 49 kullanıyorum ribbon bile var alette bilmem anlatabildimmi..:D..

ewt anladım. o aletin fiyatı ne kadar

zuhal müzikten aldım ben 920 tl nakit saydım.