• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dante Tr Audio Kayıt Sorunu

VolkanB

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha / Korg
Dante Tr Audio Kayıt Sorunu(ÇÖZÜLDÜ - ÇÖZÜLDÜ - ÇÖZÜLDÜ)

Merhaba;

Cihazın üzerindeki audio kayıt özelliğini kullanarak hücum kayıt alıyorum. Cihazın üzerinden dinlerken sorun yok. Daha doğrusu mixer bölümünden song volume'ü biraz kısarsak sorun yok. Fakat 120 yi geçtiği anda cihazın sesi kısık bile olsa çat pat sesleri başlıyor. Neyse bu şekilde kayıt alıp demoyu pc ye attığımda ses çok çok kötü çıkıyor. Özellikle bass frekanslar. Ekolaizer'lamı alakalı bilmyorum. Cihazda dinlerken sorun yok, fakat başka bir medyada ses çok kötü. Sizler nasıl kayıt alıyorsunuz?

İki tane kısa demo koydum sesi duymanız açısından.

Ekli dosyalar

• Audio005.mp3
    5 MB · Görülen: 402
  • Audio007.mp3
    4.7 MB · Görülen: 372
Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Dante Tr Audio Kayıt Sorunu

Bu çok normal çünkü Audio kayıtlarda 0 dB seviyesi üzerindeki kayıtlarda overdrive dedikleri aşırı yüklenme hadisesi gerçekleşir ve bu çatlamalara ve patlamalara yol açar.Mümkün mertebe 90-100 seviyelerini geçmeden kayıt yaparsanız sorun yaşamazsınız.

Artı bir bilgi, 90-100 seviyesinde yaptığınız bir kayıt, size düşük volume'lü geliyorsa, mp3'e çevirmeden önce hangi ses editör programı kullanıyorsanız, o programda 0db'e NORMALIZE yapın.

Salim hocam, wavelab kullanıyorum. O konuda sıkıntı yok, loudness normalize yapıyorum ve peak'leride ayıklıyor otomatikman. Yeni bir kayıt alıp deneyeceğim birazdan.

Abi ismini vermiyim karaköyde bi baylye girdim bayağa inceledim adam diyoki mp3 kayıt yapılamıyor sadece mp3 çalıyor diyo orda 1dklık kayıt yaptım adamda şaşırdı ne enterasan insanlar var yaw neyseki tuncay abinin mağazasına yardımcı oldular 45gün kaldı okadar arkadaşa cihazı aldırdım bi ben alamadım

Ali wav olarak kayıt alıyor kardeşim. Eski telefonun kayıtlı bende, yenisini ver görüşelim.

0543 862 24 49 akşam 8den sonra bu hattım acık

Sorun benim bilgisayarın ses kartının ayarlarıyla ilgiliymiş. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz :)