• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dante tr cıfte telli

Cevap: Dante tr cıfte telli

Ramazan bey eline saglik,roman videosunuda dinledim iyi olmus,seslere yapilan elestirileri burada cevremdeki muzisyen arkadaslarda yapiyorlar? Ama seslerin kalitesine degil efektlerin sinirli olmasina bagliyorlar?bunun dikkate alinmasi lazim?herkes sunu soyluyo bukadar kalite ses nasil oluyorda akmiyor cosmuyor diye?saygilarimla.

Efeklerle alakalı sorun yasarsanız bızı arayın yardımcı olalım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Biz tabi bol efekt seviyoruz ama İbrahim tatlıses in albümünü dinliyorum, resmen kuru ensrrüman. Ama tabi sahnede kulaklar arar, birşey diyemem.

Şimdi efekt konusunda reverb olarak aslında bir iki gerilla taktiği uygulayabiliriz..
1-reverb tipi olarak plate seçip, master efekt seviyesini 64 den 40 civarına indirelim (ritmi olumsuz etkilememesi için) r1,2,3 ü isteğimize göre ayarlayalım. Şimdi daha etkili bir reverb alıcaz. Bütün performanslarımıza bu ayarı çekmeliyiz ki performans değiştiğinde ritim sırıtmasın.

2-yetmediyse editten enstrümanların release sürelerini hafif artıralım. Fazlaya kaçmadıkça buda reverb benzeri bir etki yaratacaktır kulakta.

3-bazı seslerde sustaini direkt panel üzerinden kullanabiliriz. Tabi her seste iyi sonuç vermez, denemek lazım.

Saygılar.

volkan kardeşim.olay reveble,portmento ile bitmiyor?benim bu alettende sıkıntım yok?ben şuan bu aletde elektro seslerde pa600ü geçtim set bitmek üzere paylasınca göreceksiniz!?legato gibi lead lara efekt yok diğer efektlerde yeterli tad vermiyor,ben olanı söylüyorum çevremde kimse aletin ses kalitesine,menusune birşey demiyor zaten,biz düğüncüyüz herşekil götürüyoruz ama neden daha iyi olmasın?onca emek verilmiş ve piyasaya çıkmış?saygılarımla.

YAMAHA OR700 v2 Çiftetelli 1 ritiminin aynısı değilmi bu sayın hocam :)

Slm.Evet zaten v2 plus içinde aletin.

Slm.Volkan by.Size ulaşmaya çalışıyorum ulaşamıyorum.Beni arayabilirmisiniz rica etsem.