• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

dante tr globall ve style tempo sabitleme

cengizhan doğan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa 80
dante tr de her orgu açtığımda veya ses ve ritim değiştirirken sesler ve ritimlerfarklı çıkıyor kimi yüksek kimi kısık ayar yapıyorum fakat kayıt edemiyorum bazen tempo bile farklı oluyor üstat hocalarım ne olu bana yardım edin hafızaya nasıl alırım ki her şey sabit kalsın saygılar.

Cevap: nasıl

1) Ritim ses seviyelerini ayarlamak için, ritmin Edit bölümüne gelip, ayarlarını yapıp save deyip USER'a kaydedebilirsin...
2) Ses seviyelerini kaydetmek için, seviyelerini ayarladıktan sonra, Performans MEmory Bölümünden STORE tuşuna basılı tutarak isteidiğim 6 performans memory tuşundan birine basarak bu işlemi de gerçekleştirebilrisin . (örnek STORE + M1)

3) Performans bankını (6 memory) cihazına kaydermek için BANK tuşuna bastıktan sonra ekrandan SAVE 'yi tıklarsan ayarladığın 6 ses yani 1 bankı USER'a kaydetmiş olursun.

4) Tempoyu kilitlemek için, GLOBAL SETTINGS / STYLE& SONG bölümünden LOCK TEMPO özeliğini aktif edersen, tempon değişmez...

5) BANK tuşuna bastıktan sonra, Ekrandan FREZEE'yi tıkladığında ise , Transpose ve Style kutucukların işaretli olduğundan emin ol.

teşekkürler hocam. işaretli derken kırmızı lık var kırmızımı olacak beyaz noktamı saygılar..özür dilerim bilo hcam düşünemedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

konu başlıklarını neden , nasıl gibi değilde .. tam konu başlığı olarak yazarsanız.. daha güzel olur.. aynı sorunu olan kişiler arama yaptıgında rahatca bulabilsin diye..