• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

DanteTR'ye V2plus'tan ritim konvert etmek

Cevap: DanteTR'ye V2plus'tan ritim konvert etmek

rica ederim...

Salim bey,

Ben Türkiye'de nadir bulunan roland e60 klavye almayı düşünüyorum. Bu tarz işlerle uğraşmayı severim ve elektronik müzik geçmişim nedeniyle çok yabancı olduğum konular değil fakat cubase hiç bir zaman kullanmadım. Bu cihazda bir iki kitte oriental perküsyonlar mevcut ve G seri ritimleri okuyor. Gw8 ritimlerinide bozuk okuyor. Dolayısı ile iyi bir editten geçmesi gerekiyor. Cihazda data alışverişi için usb portuda mevcut. Cubase üzerinde anlattığınız yöntem benzeri bir çalışmayla bu editleri yapabilirmiyim veya daha kolay bir programmı kullanmalıyım? Cihazı pc ye bağladıktan sonra cubase ile nasıl senkronize eder ve cihazdaki oriental kitleri cubase'in kanalına nasıl çaģırabilirim? Cihazda yapılacak ayarları biraz kurcalama ile çözebileceğimi umuyorum fakat cubase tarafı biraz kafamı karıştırıyor. Ne dersiniz?

Merhaba abi...

Bu yöntemle gerekeli düzenlemeleri yapabilirsiniz fakat, iş midiyi ritme çevirme konusuna gelince işlerin ne şekil alacağını kestiremem. İşin o kısmı Roland ve 3. parti yazılımlara kalıyor.

Fakat nihayetinde cubase ile gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Sesleri çağırmak için ise Cihazınıza ait midi ses listesine sahip olmanız gerekiyor.

Salim kardesim seni v2 plustan konvert ettigin ritimleri paylasabilirmisin. Ayni ritimlere bir de biz ugrasmasak. Elimde ne bilgisayar var ne tecrube. Ama v2 plus ve medeli dante tr var bende. Ben Medeli ile devam etmek istiyorum.

Önce gem kullandim melih abi her konuda bize yardimci oldu sonra yamaha salim abi herşeye ytisti korg dedik sazgrubu abimiz ne soraak cevap verdi şimdi dante tr aldim salim abi gene ne sorsak şık cevap allah sizlerden razi olsun bilgi paylaştikca güzeldir

thanks salim

Kardeşim çok sağol bir şeyi merak ediyorum or 700 de iran kiti vardı onunla azeri ritimler çok güzel yazılıyordu oysa dante de olması gerek diye düşünüyorum .dantede yazılan azeri ritimlerle Kars ta iğdır da hiç kimse çıkıp tek oyun oynamaz. Nagara tonuna aşina olmuş biri seni bu ritimle düğünden kovar. İran kiti lâzım ağa. Umarım gelecek yazılırken bu dikkate alınır. Sayılar dilerim.

ihtiyaçlar listesine eklenmiştir...

günceldir...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri