• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Gem WK8 Türk Demo çalışmalarım.Tamamen tanıtım

Cevap: Gem WK8 Türk Demo çalışmalarım.Tamamen tanıtım

Zamanında tutuldu.Halen kullanan kitle var.Gemi bilen bilir.Yakında yepyeni bi set ve Demo paylaşımları sunacağım.Korg PA2X Soundu zannedecekler.:)

kardeş bu blok wk4 e olurmu ya vahte falan güzel eline sağlık güzel ritmler eğer bu bloğu yayınlayacaksan ben wk8 bakayım şimdiden 7
tekrar eline sağlık birde ritmleri edit bölümünden mi yazıyorsun yoksa record bölümünden klavye tuşlarından mı yazıyorsun
bir kaç sorum olacak

bu ritm yazarken qouantize olayını yapamıyorum ben normal yazıyorum ritmi ama kayıttan çıkınca ritmde aksamalar oluyor bunu nasıl giderebilirim
2. sorum mesela track ritmler kısmında bir kanala loop atacam hazır bir ritm ama akorlar değişince seslerin davul setindeki gibi sabit kalmasını nasıl sağlayabilirim

Blok bana ait değil.Murat İncel ve Serkan İşbilire ait.Setleri ücret karşılığı alabilirsin.Ayrıca Gem WK4 ün Ses Kartı bu blockları okumaz.Sample ses ve Kitler bozuk gelir.WK 4 te Loop olayına fazla girme.Tempoda oynama yapınca bozuluyor.Sadece Taksim ve Zurna Looplarda başarılı olur.Kendimde ritimler yazıyorum.Quantize 16b tipinde yazacaksın ve Metronom ile yazacaksın.Kolay gelsin.

Ritimleri Record bölümünden yazacaksın.Edit ile silme isim verme işlemleri yapabilirsin.Ayrıca bu bölümden kit ve tuşe hassasiyeti yapılıyor.

Wk serisi keyboard loop yapımı

1. Beğendiğiniz loop olarak kullanacağınız dosyayı wave formatına çiviriniz. Sample yapmanın ön koşulu buydu hatırlarsanız.

2. Ritimde kullanacağımız için loop dosyasını bölmek zorundayız. Bu işlem için size daha önce önerdiğim cool edit i kullanabilirsiniz.

3. Bölme işlemi yapabilmeniz için ses düzenleme programlarını kullanmayı bilmeniz gerekir ve tabikide biraz da ritim vuruşlarından anlamalısınız. Her loop standart olarak bölünemez vuruşlarına göre seçmek gerekebilir. (4-4, 5-8, 9-8 vs)

4. Böldüğümüz dosyalar yine 16 bit lik mono wave (windows pcm) dosyası olarak boş bir disket e yükleyerek klavyemizin sample editörüne yükleyeceğiz.

5. Böldüğümüz sesleri sample a çevirirken sıralı olarak yerlerştiriyoruz klavyeye(e4-f4-g4-a4-b4-c5 gibi) Bu ritim yazarken bize kolaylık sağlayacak.

6. Sample bittikten sonra kaydediyoruz ve editörden çıkıp ritim editörüne giriyoruz.

7. Aldığımız loop a uygun ritim seçip kayda başlıyoruz. İster drum ister tracklardan herhangi birine hazırladığımız sample ı yerleştiriyoruz.

8. Sample yaparken kaça böldüyseniz ona uygun vuruşlarla loop u ritim içerisine yerleştiriyoruz. ÖRNEK: 4-4 vuruşu 8 e bölerseniz bu tam vuruşlara denk gelir. 1.1, 1.97, 2.1, 2.97, 3.1, 3.97, 4.1, 4.97

yavuz abi sivasta mı yaşıyyosun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Evet üstad.Özelden mesaj at görüşelim.

bu Gemlerdeki ahenk bambaska harika

Re: Gem WK8 Türk Demo çalışmalarım.Tamamen tanıtım amaçlıdır.

Selam Yavuz abi,
bu ritim ve sesler süper !! bana yollama imkanin varmi, cok memnun olurum.

Selamlar