• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Gesi Bağları/DreamSongs (Full Cubase VSTI)

yavaş yavaş ayrı kulvara girmeye başladınız. ve başardınız...darısı bize...hücum kayıdı bırakma zamanı geliyor galiba...
Teşekkür ederim Mustafa Hocam..Bizde her gün birşeyler öğrenmeye çalışıyoruz..Mesela demin sizde şahit oldunuz quantize olayını öğrendim Chordsolo üstadımdan:)..

Bu arada link yenilendi arkadaşlar quantize sorunları en aza indirgendi diye düşünmekteyim..

İlk mesajdada link düzeltildi..

Yeni Link:

Moderatör tarafında düzenlendi:
cok begendim harika olmus. ozellikle davul cok iyi..

Mustafa Abi;
esasen bu konuda sıkıntılar yaşıyorum.iyi bir bilgisayar configrasyonuna ihtiyaç var.yoksa hücum kayıdı çoktan geçtik esasen.fakat cubase e vstleri çakınca benim bilgisayar ki kendisi bir tarafı kırık notebook tur:), nakavt oluyor.15dk çalış 10 dk soğut...
tabii bunda bilgisayarın kabahati yok.İşte bu nedenle midi çalışmak çok daha iyi.en azından basit bir notebookla rahatlıkla yapılabiliyor...
aralara değişik sesler filan ekleyeceksem o zaman vst leri oldukça sıkıntılı bir süreçle çalıştırıyorum.şimdilik imkanlar buna müsade ediyor.:(
tahminimce birçok kişi de bu sıkıntılar yaşanıyor yada yaşanacak...
yine kompozisyonlarda çok da aramıyorum sanal enstrumanları.tek aradığım şey vurmalılar...
işte Murat Hocam'ın şu çalışmasında(ez drummer vst) davullar ne kadar hoş,ne kadar gerçekçi geliyor değil mi?crash vurduğunda baterist ile yanyanasın!

bu arada düzeltilmiş haliyle quantize başarılmış galiba,bir sorun gözükmüyor hocam...

eline sağlık hocam...

Hocam tebrik ederim güzel çalışma olmuş ama sanki hala biraz quantize sorunları var.

Hocam tebrik ederim güzel çalışma olmuş ama sanki hala biraz quantize sorunları var.
Ben quantizeyi yanlış hatırlıyormuşum meğer Tolga :)..Chordsolo hocamın uyarısıyla hatırladım..Lakin daha öncesinde quantize yapmak için saçma sapan yöntem ve metodlara :D başvurduğum için tam olarak düzelmedi..İnşallah bundan sonraki çalışmalara kısmet olur..