• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

gofret XD9-X1 ve SX3000 de Lesli Efekti Var Buyrun..

Berkay1979

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron Xd9
Gofret arkadaşımızın konusu sitemizin eski zamanında vardı şimdide ben aynısını koyuyorum.

herkesin de bildigi gibi xd9 da wha efekti yok lesli yok olmuyo Bir kişi sırf bu lesli yüzünden tüneli aldı yerin dibine soktu cıkardı sonra bişeyler yaptım sanıp yaptiginida kimseyle paylamadi ve sonunda kendinide attırdı siteden yane cok olaylar döndü lesli yüzünden neyse belki bilenler var ama paylaşımı görmedimm zaten cok kişininde bildigini sandıgını tahmin etmiyorum XD9 DA leslinin kralı yapılıyo modülasyon kullanarak P.B di yukarı ittirmek suretiyle efek baglamanıza 4 tellinize ne kullanıyosanız o sese gelicek Bağlamacı abiler bilir bir zamanlar pedallı lesliler olurdu basınca efek gelirdi aynen o mantık.Bu lesli işinede ÖZKAN abimin sayesinde bulmuş sayılırım o beni itti devamli inanın birsürü tonlar bulduk birsürü şeyler denedik yapmadıgımız kalmadı zaten bunuda bulmasaydık o tonları paylaşıcaktık ...

LESLİ nasıl yapılır

ilk önce bi baglama tonu seciniz ( her baglama tonundan yi performans alınmıyo yanlız)
F3(UTLITY) basıyoruz cıkan sayfadan F2(modulation)diyoruz ve işde sayfamıza geldik
burada wha-wha efektini OFF konumundan ON konumuna getiriyoruz diyer sekmelerin hepsi OFF olacak tabi ilerde deneme amaclı o efekleride deneyebilirsiniz MOD.RATE sekmesini 33 yapın MOD. AMOU sekmesinide 56 yapın exıt diyin ve modülaysonu kullanarak efektinizin keyfini cıkarın

NOT1: Her baglama tonunda efek yerleri değişiyo mesela şöyle söyliyim a baglamasını seçtiniz modülasyon kullanmadan o efekli geliyo modulasyonu kullandıgınızda efek değişiyo kimisinde de başdan efeksiz geliyo ki normal olan zaten bu modülasyon kullandınızda efek geliyo buna dikkat edin.

NOT2 Her sesde değişimde o wha-wha yı OFF knumdan ON konuma getirmeniz gerek tabi efek kullanacaksanız bunu kaydetmenin mutlaka bi yolu vardır ama daha cözmedim hemen paylaşim istedim zaten bu olayı bulalı 2-3 saat oldu :p

Birde sayın üstad APLTEKİn abimizin va7 de genellikle horonlarda kullandıgı efekti merak ederdik onuda aynı sayfadan yine WHA-WHA ve LFO-DCA sekmelerini OFF konumdan ON konuma getirerek yapabilirsiniz

NOT3: BU İŞLEM KETRON XD9 X1 ve SX3000 De BAŞRILI BİR ŞEKİLDE DENEMİŞTİR

Saygılar...

Kendi kullandıgım ve editlediğim baglamamı USV VE SGR dosyası olarak buraya koyuyorum XD9 16 mb için kullanılabilir..

ketroncuların işine yarayacak bilgiler,gofret'e ve sana teşekkürler..

ben teşekkür ederim abicim gofinin henüz sitenin durumından haberi yok ben farklı bi yolla bu bilgiyi kaybetmedim gofretin adına hemen açtım siteye :)

Cevap: gofret XD9-X1 ve SX3000 de Lesli Efekti Var Buyrun..

emeğine sağlık

Kardeşim bilgiler için teşekkürler.Bizde KETRON XD9 var buna elektro saz bağladık fakat fazla bir şey olmadı.sadece sazın ses ayarlarını değiştirebildik.ince ve kalın -eko gibi değişiklikler yapabildik.bu konudaki değişiklikler varsa paylaşırsanız sevinirim.
İyi çalışmalar.

emeğine sağlık

Macitvega arkadaşım ketron için yaptığınız bilgilendirme ve paylaşımcı yaklaşımınız için teşekürler.elinizde tunelin verdiklerinin dışında ritim varsa paylaşırsanız çok yararlı olur.selamlar

macit vega meftaaa

macitvega vega olarak tekrar gelmiş zannedersem...

yanlız o behsettiğiniz leslie efekti değil wah-wah tır...bilginize..

leslieye yada phaser veyahut flangera benzeyeblir ama wah-wahtır...

yani ketronun dsp bankında leslie yoktur......

saol kardeş