• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ilk Do re Mi notasini ben paylasiyorum

sazcihalim

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Midgo Me Le Le parca notasini paylasiyorum hatalarim varsa affola

mi sol si la la
do si si la do la re
si re do re ,do la ,
do si si la re la re
si re do la
sol do si si ,si do la do si la
re mi re mi re do si la

bakin sizde halay notalari paylasin,
birbirimize destek olalim

Cevap: Ilk Do re Mi notasini ben paylasiyorum

Işin özü şu. Buradaki arkadaşlar bizler fazıl say üstad gibi çalan insanlar değiliz. Bizler biraz daha kulaktan ve doğaçlama olarak kulağa hoş gelecek türde çalıyoruz. Notalara bağımlı değiliz. O yüzden sorduğunuz şeye kimse cevap vermemiş. Ve sabah diğer konuda sormuş olduğunuz sorunun cevabı ışte burada gizli. O yüzden söylediğiniz şekilde buradaki demolarda dinlediğiniz şekilde çalabilmek istiyorsanız, nota ile bunu yapmanız zor, zaten bildiğim kadarıyla bunun notası falanda yok.

tamam ,ben sadece paylasmak istedim arkadaslara

Nota konusunda yardımcı olmaya hazırım. Ayrıca her eserin notası olmalıdır, her kişinin kulak seviyesi aynı olmayabilir. İleri düzeydeki çok sesli eserleri kulaktan çalmak pek mümkün değildir. Arkadaşında söylediği gibi basit melodiler kulaktan çalınabilir. Fakat çaldığını yazamıyor, yazılı olanı okuyamıyor durumda kalmak yerine müzik diline biraz zaman ayrılırsa kısa sürede çözümlenebilecek kadar kolaydır.Benim naçizane fikrim bu, tabi tercih meselesi... Selamlar..

Midgo Me Le Le parca notasini paylasiyorum hatalarim varsa affola

mi sol si la la
do si si la do la re
si re do re ,do la ,
do si si la re la re
si re do la
sol do si si ,si do la do si la
re mi re mi re do si la

bakin sizde halay notalari paylasin,
birbirimize destek olalim

Kardeşim emek vermişin paylaşmışın ama kusura bakma bu şekilde paylaşımlarla ilerleme kaydedemezsin halay notası istemişin ama neye göre nasıl bi nota istiyorsun senin paylaştığın şekilde yapacak olursak kalıp aynı olsa bile insanlar kendi yorumlarını da katıyor ve karar sesleri değişebiliyor basılan nota sayısı,nota isimleri ve vuruşları değişebilir. Örneğin ben senin yazdığın şarkıyı daha önce hiç dinlemedim şarkı kaç kaçlık tonu nedir, si-do-re yi ne kadar uzatcaz ne kadar kısa tutacaz onları anlayamam dolayısıyla şarkıyı çalamam. Onun için bu şekilde nota isimleriyle çalmakta daha çok zorlanırsın bence öncelikle kulaktan çalmaya devam et. Yoksa ben sana halay notası yazayım.

Caney caney

fa-fa-fa-fa-mi-fa
mi-fa-sol-mi-fa-mi-fa
mi-fa-fa-fa-fa-fa-mi-fa
mi-fa-sol-fa-mi-mi-mi-re
fa-mi-re-re
si-do-re-si-do-re (mi ve si ler koma bemol yada bemol2 diye adlandırdığımız komalı sesler olarak basılacak)

Bu re karar bi halay ama bunu la karar çalan birisi değişik isimdeki notaları kullanır. Bu yüzden notalar portre üzerinde ve müzik işaretleri belirli olmalıdır.

Anlatmak istediğim yanlış anlaşılmasın birşeyler paylaşılmak isteniyorsa doğru yapılsın, çünkü yanlış alışkanlıklar ilerde daha zor düzelir.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 18 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.4%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri