• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kaydedilen midi çalışması USB ye nasıl kopyalanıyor?

danisdanisman

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Profesyonel Ekipman
Merhaba arkadaşlar. Yamaha PSR A 200 V2 PLUS ta kanal kanal kaydedilen çalışma direk USB ye kaydedilince ses kalitesi çok düşük oluyor ve bilgisayara takılıp çalınmaya kalkıldığında kilobayt kadar düşük bir içerikle kalitesiz bir ses oluyor. Orgun hafızasına kaydedilince org çalarken problem olmuyor. Bu çalışmayı usb ye nasıl aktaracağız olduğu gibi. Bilgisayara aktarıcam çünkü. Bilgisi olan arkadaşlar aşamalı anlatabilirler mi acaba?
Teşekkürler.

Cevap: Kaydedilen midi çalışması USB ye nasıl kopyalanıyor?

Konuyu öğrendim. Hemen paylaşayım. Orgta yapılmış olan MIDI çalışması bilgisayarda midi olarak çaldığı için bunun bir çözümü yok. Anca kulaklık çıkışından sesi alıp bilgisayarınıza veya ses kartınızdan mikrofon girişinden eş zamanlı kaydedilebilir.

Bilgisayara çaldırdığınız midi ses kartınızda tanımlı standart GM sesleriyle size aslında audio olmayan bir çalım yapacaktır.
Cubase gibi bir host programı dahi kullansanız her halikarda sesi klavyeden dinlemelisiniz.Fakat host programı bu midi sinyallerini düzenleme imkanı sunacaktır, eğer klavyeniz hosta tanıtılmış ise tabii
Dostum problemini doğru anladıysam, Cubase üzerinde bunun çözümü var,lütfen inceleyin;

Moderatör tarafında düzenlendi:

teşekkür ederim. ben şöyle birçözüm sağladım. güzel bir ses kartı ile orgu bilgisayara bağlayıp stüdyo programıma kaydettim. çok güzel oldu.