• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Klarnet mi klavye mi?

sieser_1907

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Klarnet,Korg Pa 600
mrblar.ben hobi amaçlı klavye çalan biriyim.(amatör ama) müziğe acayip meraklıyım.yeni org alamıyorum pahalı geliyor.şimdiye kadar 2 org aldım 1.si çöpe gitti bu ne olur bilemiyorum.klarnete geçip sadece klarnete yoğunlaşmak istiyorum.kursta alacağım.siz olsanız ne yaparsınız inanın çok kararsızım.üflemeli çalgılarla aramın çalışırsam iyi olacağını düşünüyorum çünkü neyden ses çıkarmayı 20 dk içinde hallettim.ney üfleyenler bilir neyden ilk başta ses çıkarmak çok zor

Cevap: Klarnet mi klavye mi?

her ikisinin tadı farklı oluyor...

hocam öğrenmenin yaşı yoktur ama sizin yaş kaç bilmiyorum... klarnetten ses çıkarmak önemli değil onu bende yapıyorum ama sadece bir ses çıkıyor ve klarneti çalan arkadaşımda yere yatıyor gülmekten :) bunun makamı var usülü var tarzı var ... ama klavyede öyle değil.. elbette klavyeninde makamı usülü vs var.. ama klavyede notalar dizili bir haftada elin hangi notayı bulmak istiyorsa bulabilir.. klarnetin klavyesi çok karmaşik ve hassasiyet söz konusu.. kısaca klavyeyi tavsiye ederim.. klarnet için ço zaman çok emek sarfetmen gerekir.. bunlar bende var diyorsan klarnet al.. uğraşamam diyorsan klavye al kolaylıklar dilerim...

cvplar için tşkler

ikisi de kendine has enstrumanlar hocam, klarnet için daha erken yaşta başlamak lazım bence. Klavye de iyi olmak da meseledir çok pratik yapmak lazım orga hakim olmak lazım aç ritmi yolla loopları olmuyor maalesef :)

Hangisine hevesin varsa onu çal 2sinde de müzik kulağın gelişir yarın öbür gün araların da geçiş yaparsan öğrenmen daha kolay olur müzik kulağın geliştiği için.

Bide org öğrenecem diyorsan ve türk müziği yapacam diyorsan kesinlikle orgun komalı olmalıdır.

cvplar için tşkler. ben uğraşacağım yaş 29.öğretmenim okul çıkışı günde en az 2 saat çalışacağıma inanıyorum.klavyeyi her yere taşıyamıyorum ayrıca klavyeye şimdiye kadar bin lira harcadım.almadık şöyle güzel bi alet.eşimde artık kızıyor doğal olarak:) ev aletten geçilmiyor.attım diğer orgumu çöpe. klarnet alırsam artık org işi bitecek bende.bir daha org alamam.çok kötü bi şey bu durum.

abicim bende uzman çavuşum, ilk okula giderken saz çalma hevesim vardı ama babam bana org aldı, onda çat pat öğrendim çalmasını. klavye kullanıyorum ve sazından tut klarnetine kadar tüm gerçek sesler var. bide klarneti sesinden dolayı her zaman kullanamassın ama klavyeyi kulaklıkla da kullanabilirsin. tabiki bu zevk meselesi, benimkisi sadece öneri...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 20 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 23.3%
  • Hayır

Oy: 3 10.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri