• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

KORG PA 3X Yardım.

KARTAL7621

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa 3 X
Arkadaşlar Korg Pa 3X in kulaklık girişinde Jak parçası kaldı. Çekerek çıkarmaya çalıştım çıkmadı. Cihazı komple sökmeden çıkarma imkanı varmı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap: KORG PA 3X Yardım.

cihazı soksende cıkrtamazsın o soketi lehimlerinden çıkartıp yenisini takmayınca aklıma soyle bir fikir geldi istersen o çıkısın içine sığacak kafası duz birsey mesela 5lik 6lik inşaat çivisi bul çivinin kafasına kuvvetli japıştırıcı sur yani japon yapıştırıcı diye biliyorum içinde kalan parçanın üstune hemen sıkıstır 1 dakıka bekle zannedersem parçayı çıkarabilirsin geçmiş olsun

Cevap: KORG PA 3X Yardım.

cihazı soksende cıkrtamazsın o soketi lehimlerinden çıkartıp yenisini takmayınca aklıma soyle bir fikir geldi istersen o çıkısın içine sığacak kafası duz birsey mesela 5lik 6lik inşaat çivisi bul çivinin kafasına kuvvetli japıştırıcı sur yani japon yapıştırıcı diye biliyorum içinde kalan parçanın üstune hemen sıkıstır 1 dakıka bekle zannedersem parçayı çıkarabilirsin geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim hocam vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için. Sorunu şu şekilde çözdüm. Yan taraftaki kapağı ve kulaklık soketinin bulunduğu alt taraftaki vidaları çıkarttım. Kulaklığın bulunduğu yer açığa çıktı burdan kulaklığı tutan vidaları sökerek dışarı çıkardım. Jakı tutan üç tüne çengel vardı sondan geriye doğru tek tek aralayıp jakın kalan kısmını geri çektim sorunda bu şekilde çözülmüş oldu.