• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 55 tr pa 80 pa 50 pa 60 dem nasıl verilir(ANLATIMI)

ZAFER 1983

Altın
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 800 PA 500 TR
pa 55 tr de dem vermek çok basittir,

ilk önce yapmamız gerekn şunlardır,

misal elektro bağlamaya dem veripte çalmak nasıl olur,

ses bankalarından elektro bağlama sesini seçeriz

eixt basarız ekranın sağ tarafındaki küçük tuşlar var lower ve acc5 yazar ikisine aynı anda bastığınız zaman akor bölümünden herhangi bir tuşa basarsanız iş tamamdır,

eğerki enaltta lower ve acc5 yazan yerde ses yoksa oraya ses atamamız gerekir,hangi sesi dem olarak istersen onuda şöyle atayabilirsiniz,

sadece lower tuşuna basın,sonra perfor tuşunun yanıdaki proğram tuşuna basın,atamak istediğin sesi bul sonra eixt basın o ses oraya gelecektir,sesi atadıktan sonra lower ve acc 5 tuşlarına aynı anda basarsanız dem vermiş olursun,

kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Korg pa 55 tr dem nasıl verilir(ANLATIMI)

zafer teşekkürler bilgi için

benim paylaşmış olduğum sette 4 varyasyonlu dem sesi var ritim olarak ben çok beğendim USER2 de olması gerek şiddetle tavsiye ederim

zafer teşekkürler bilgi için

benim paylaşmış olduğum sette 4 varyasyonlu dem sesi var ritim olarak ben çok beğendim USER2 de olması gerek şiddetle tavsiye ederim

rica ederim hocam,

ben teşekkür ederim açıklamalar için paylaşımınız için,

pa 60 da ses deigişince örnegin elektrodan zurnaya geçince dem kesiliyo onu nasıl sabitleriz

pa 60 da ses deigişince örnegin elektrodan zurnaya geçince dem kesiliyo onu nasıl sabitleriz

kardeşim onu sabitleme işi şu şekilde yapabilirsin zaten burada pa 55 tr için anlatılan herşey pa 80 pa 60 pa 50 içinde geçerli çünkü kullanımları aynı

nasıl yapacakasın

elektro bağlamanın birine dem sesi atadığın zaman,write yapman gerekir write enter isim yazıpı tekrar enter yaptığın zaman vermiş olduğun dem sesi ne zaman o elektroyu açsan akor bölümüne bastığında dem sesi gelir,

anlamadığın yer olursa sorabilirsin kolay gelsin

Cevap: Korg pa 55 tr pa 80 pa 50 pa 60 dem nasıl verilir(ANLATIMI)

hocam tamam demi verdik elektroda çalıyoz diyelim elektrodan zurna sesine veya başka bi sese geçince dem duruyo tekrar dem açmak gerekiyor.

hocam tamam demi verdik elektroda çalıyoz diyelim elektrodan zurna sesine veya başka bi sese geçince dem duruyo tekrar dem açmak gerekiyor.

demi veripte hangi sese write yaparsan o seste sabit kalır dem sesi,başka seslere geçince yeniden dem vermek zorundasın,buna nazaran kendine ait kullanacağın demli sesler oluşturup write yapman gerekir,hafızada sabit kalması gerekir,

teşekkürler zafer kardeş.burada bizlere çok yardımcı oluyorsun.allaha emanet ol...

Arkadaşlar ben daha cok yenıyım korg pa55 tr var bende dem dediginiz çift ses mi konu hakkında yardımlarınızı beklıyorum sımdıden tesekkurler
ayrıca korg pa 55 de çift ses nasıl yapılır mesela ney sesiyle sax aynı anda çalsın ıstıyorum

çılgın müzik yeğenim hangi set senin burda paylaş ta bizde indirelim..dem e bakalım .teşekkürler.