• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 80 de karti seti değiştirme anlatimi

Cevap: Korg pa 80 de karti seti değiştirme anlatimi

arkadaslar backup ları dıskete sırala dıyorsunuzda dısketler backupları almıyorkı bır ıkıtanesını alıyor üçüncüde dorduncude yetersız alan dıyor olmuyor yanı

arkadasım dısketlerle karta bacup yulemede soylebır sorun oluyo backupları dedıgınızgıbı klasorlere koyuyoruz fakat bır ıkıtanesını kopyaladıktan sonra üçüncüde dörduncude yetersız alandıyo dısketlerde olmuyor yanı

hd kullan en sağlıklısı oo hd ile direk hepsini atıyor bşşi yazmana grek yok
hd yoksa bilgisayarcılardan al 50 tl felan sıfır bulamssın
ide laptop hd alacaksın

arkadaslar backup ları dıskete sırala dıyorsunuzda dısketler backupları almıyorkı bır ıkıtanesını alıyor üçüncüde dorduncude yetersız alan dıyor olmuyor yanı

1) ÖNCE BİR KARTA AİT NEKADAR BEKAP VARSA ÇIRILÇIPLAK OLARAK Bilgisayarımızda masaüstüne atıyoruz
2) kartımızın ismini PC den sarı bir klasör açıp belirliyoruz örneğin EmoCewo.CRD yazıyoruz sonra bu klasörü açıyoruz fakat bilgisayarımızda masa üstünü görebilmek için kısmen açıyoruz yani tam ekran açamıyoruz. CARDBK01 dosyasını mausla EmoCewo.CRD dosyasının içine sürüklüyoruz. Sonra CARDBK02 dosyasını gene mausla EmoCewo.CRD dosyasının içine CARDBK01 dosyasının altına sürüklüyoruz bu şekilde sıralamayı bozmadan gerekirse listele yaparaktan sıralamanın doğru olduğunu göreceğimiz gibi tüm bekapları bu klasöre atıyoruz ve dosyayı kapatıyoruz. şimdi kartımız disketlere atılmaya hazır.
3) sıfır ve formatlı ve aynızamanda üzerine 1 den 11 veya 12’ye kadar numara yazdığımız disketlerin ilkini orga takıyoruz. FD den open yapıyoruz ve boş disketimiz açılınca EmoCewo.CRD klasörünü bu distetin içine komple mausla sürüklüyoruz yükleme başlıyor disket çıkınca bir mesaj çıkar lütfen daha büyük bir disket falan takın diye, hemen 2. disketimizi takıyor ve devamı tıklıyoruz, 3. 4. 5…. Derken tümünü böyle disketlere atıyoruz.

evte bir disket 16 mb BACKUP u almaz ama bu orgun mantığı bu tek seferde diskete sürükle bırak olmaz deme yükleniyor mesaj çınkınca 2. disketi takıp devam ediyorsun. 2. veya 3. diskette hata veriyor ise ya disketin formatlı veya sıfır değildir yada ısrarla anlatmamıza rağmen dediğimiz şekilde disketleri hazırlamıyorsun yada sırası ile disketleri yüklemiyorsundur.

Bu şekilde disketler hazırlanmazsa veya disketlerde n biri bozuk ise dediğiniz tarzda olumsuz mesajlar alırsınız org disketi görmez veya formatına uymadığı için hata oluşur. Kolay gelsin Saygılarımla,

zafer beysiz bir ara pa 55 tr için öyle güzel elektro sesi yayınlamıştınız ki bu siteden şimdi acaba emir gibi olmasın pa 80 içinde yazabilirmisiniz veya nasıl yazılıyor burdan yazarmısınız.saygılarımı sunarım..

ZAFER 1983 kardeşim bu işte bir yeri yanlış belirtmişsin düzeltmek istedim.

Şöyleki, bir tek sarı klasör açarak (örneğin KORG.CRD şeklinde) yüklemek istediğiniz kart bekapları olan DAT klasörlerini çırılçıplak bir şekilde açılmış olan KORG.CRD klasörünün içine sırasını bozmadan atıyoruz. Formatlı ve numaralandırmış olduğumuz 10 - 11 adet disketin 1 numara lısını PC ye takıyoruz. KORG.CRD klasörünü komple disket sürücüsüne maus ile sürükleyip bırakıyoruz. Bu disket dolunca sırasıyla diğer disketleri PC ye takarak enter ile devam ederek tüm disketleri hazırlıyoruz.

ANLAYACAĞINIZ ÜZERE HER BİR DAT DOSYASINA AYRI BİR KLASÖR AÇILMAZ. AÇARSANIZ ORG sizden 2. disketi istemeden hata verir. Gerisini siz yazmışsınız. Kolay gelsin Saygılarımla,

Selamlar elinize yureginize saglik cok ugrastim bu yazidan sonra olayi cozdum cok cok tskler hocam.

Saygi ve Hurmetlerimle

Selam ben mehmet hayırlı işler neşeli günler sAyın zafer bey benim pA80 flahş kart okucuyum yok amA benim bir laptop flahş kart okuyuculu bilgisayarım var ama driwer sürücü lazım yani format gerekli bana nAsıl yardımcı olabilirsiniz şimdiden çok teşekkür ederim ALLAHA EMANET OL başarılar dilerim.