• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

KORG PA 800 PA 500TR KİT DEĞİŞTİRME VE YÜKLEME(anlatımı)

ZAFER 1983

Altın
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 800 PA 500 TR
değerli arkadaşlar

misal 2 4 lük bi ritim çalıyoruz,ama ritimin kiti hoşunuza gitmedi,başka kit yüklemekmi istiyorsunuz veya başka bi kit mi denemek istiyorsunuz,

PA 800 500 TR DE KİT YÜKLEME

başka bi setteki hoşunuza giden bi kiti kullandığınız sete dahil etmek için izleyeceğiniz yol,

yüklemek istediğiniz kitin setini hafıza kartına yükleyin,

kartı orga takın,
media tuşuna basın,

peferen..seçin,

style factorıng,konumu off ta olacak(tam hatırlayamadım veya on konumuda olabilir)

media tuşuna basın,karşımıza karta yüklediğimiz set gelecek,seti seçin,

ekrandan open dokunun,

karşımıza çıkan dosyalardan saund (proğram) olanı seçin

open dokunun,

user dk seçin

tekrar open dokunun,karşımıza kitler çıkacak hangi kiti orga yüklemek istiyorsanız ona dokunun

load basın,

nereye yükleyeceğimizi soracak yerini belirleyin,ve load basınca tamamdır,bu şekilde o kiti orgumuza yüklemiş oluyoruz,

PA 800 500 TR RİTİMİN KİTİNİ NASIL DEĞİŞTİRİRİM

Kitini değiştirmek istediğimiz ritimi seçin,eixt basın,trk select tuşuna basın,

kiti değiştirmek için en baştaki durum dokunun,

sonra saund tuşuna basın (perform tuşunun yanındaki saund tuşuna) ve kitlerin user dk nın olduğu bölümü bulun,

oradan denek istediğiniz kiti seçin,tek tek deneyin

hangi kit hoşunuza gitti ise onu da şu şekilde kayıt edebilirsiniz,

beğendiğiniz kiti bulunca en üst sağ köşede ok işareti var ona dokunun,write current style perform seçin yukarıda ritimin ismine dokunup ismini değiştirebilirsiniz ve ok basın tamamdır

Cevap: KORG PA 800 PA 500TR KİT DEĞİŞTİRME VE YÜKLEME(anlatımı)

zafer kardeşim bir set yükledim cihaza fakat bazı ritimler düzgün çalmıyor sanıyorum kitlerden bu ritmin kitini yüklemek için hangi kitle yazıldığını nasıl anlarım teşekkürler

zafer kardeşim bir set yükledim cihaza fakat bazı ritimler düzgün çalmıyor sanıyorum kitlerden bu ritmin kitini yüklemek için hangi kitle yazıldığını nasıl anlarım teşekkürler

hocam hangi kitle yazıldığını anlamak için kitleri tek tek deneyeceksin,o zaten kendini gösterir,

sanırım siz sadece durum kiti değiştiriyorsunuz,bu arada durum kit ile percusyon (PER) kitinin uyum sağlamasına dikkat edin,

SADECE DURUM KİTİ DEĞİŞTİREREK DENEMEYİN HEM DURUM KİTİ HEMDE PERCUSYON KİTİNİ DEĞİŞTİREREK DENEYİN

kolay gelsin

bazen ritim normaldir ama ara vuruslarda dengesiz sesler geliyorsa sadece o dengesiz ritim sesinide silebilirsin o sesler genelde standart drumda oluyor orjinali drumseti 6. sayfasinda, o dengesiz olan ritim sesini bulun ve ekrandaki delete note butonuyla birlikte basili tutun metronom mezuru kadar bekleyin hepsi bu zaten silindigini farkedersiniz. bu arada drum yada prc hangi kanalda oldugunuda bilmeniz lazim drumda ses silinmiyorsa perc kanalinda deneyin...