• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa500'de cızırtı

cihangiraydin

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa 3xLe
Edit: Arkadaşlar sorun prizdeymiş topraklı olmayınca bu tip cızırtılar olabiliyormuş. Hatta çevrede baz istasyonu falan varsa ondan bile etkileniyormuş. Priz değiştirince düzeldi alet :)

Son düzenleme:
Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. RAM kaynaklı bir şey olabilir. Size kesinlikle Yamaha öneririm. A3000tr size uyar sanırım. Ben PA800 kullansam da Yamaha'nın tonları daha uyumlu geliyor. Gidip bir dükkanda deneyin. Bana hak vereceksiniz.

Bizzat denemedim fakat internet üzerinde araştırdım A3000'i. Güzel fakat fiyatının ederi değil gibi geldi bana. Esasen Korg markasını bir kenara bırakırsak piyasada alternatif alet bulmak biraz zor. A3000 beni pek heyecanlandırmadı. Başka bir alet de yok resmen. Nere baksam korg hep. Cihaz kalitesi olarak da Korg 2x, 3x diper korg modellerine göre daha kaliteli gibi duruyor.

Bilmiyorum kafam çok karışık. Bütçem max 5000. Bir de bugün biraz araştırdım da korg'daki mikrofon bağlayıp ciddi vokal efektleri verikebilmesi olayı da çok çekici geliyor. Alternatif de bulamıyorum. Yoksa yine tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanı misali korg'a mı kalıcam bilemiyorum.

Öyle bile olsa 5000 bütçeyle alabileceğim bir tek pa 2x modeli var sanki. Onu da bulmak biraz zor. :(

Bendede PA500TR var sağ hoparlörün sesi gidiyor orgu kapatıp açınca geliyor çözemedim bir türlü.

Amatör bir kullacı için Roland Bk-5 Or fazlasıyla yeterlidir. Ses, ritim ve tuşe kalitesi ortalamanın üzerindedir. Tabi bu benim fikrim. Alacağınız cihazı mutlaka deneyerek satın alın.

Pa700 alın kafanız rahat etsin
O serinin topu Çin üretimi. Oyuncak gibi malzemeleri. Korg alacaksam yine ya Pa3x ya Pa2x alırım. Hele ki 2x'in temizini bulursam bi dakka durmam. Sıfır almanın da bi cazibesi kalmadı benim için çünkü.

Amatör bir kullacı için Roland Bk-5 Or fazlasıyla yeterlidir. Ses, ritim ve tuşe kalitesi ortalamanın üzerindedir. Tabi bu benim fikrim. Alacağınız cihazı mutlaka deneyerek satın alın.

20 Senedir çalıyorum klavye. Profesyonel değilim ama bu işten şu anda ekmek yemediğim için profesyonel değilim yoksa çalma ya da müzikten anlama konusunda bir problemim yok. Bk-5 konusunda ise bir şeye katılırım ki ocihaz malzeme kalitesi olarak Pa500,800 vb serisinden çok daha kaliteli. Korg maalesef çok nadir kaliteli malzeme ile üretim yapıyor. Geçenlerde bir videoda rastladım 88 Tuşlu Kronos'un bile altını Mdf mi kontraplak mı ne öyle bir malzemeden yapmışlar. Vidaları bile kabak gibi ortada duruyor.. Roland'ı çok beğenirim normalde fakat son yaptığı cihazlar trafik lambası gibi :) Kaba kaba düğmeler çakarlar falan. Bir müzisyen aynı zamanda tasarımcı olunca böyle şeylere takıyorum bende işte :)