• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa80 mikrofonu hakkında bir soru

cansinan_24

Süper Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 80 + KORG İS 40
arkadaşlar biliyorsunuz ki pa 80 aldım yeni aleti yavaş yavaş tanımaya başladım ilk açılışta cızırtılı bir ses geliyor pa 80 de yani açıldıktan sonra yani neyse

sonra baktım ki ekranda bir yazı gördüm düğmeleri kurcalarken SOL EN ATTA AUDİO İN YAZISI sanırım microfon girişi olsa gerek onun yanında ki iki tuşa basınca söz ettiğim görültülü cızırtı sesi kesildi

sorum şu ben her klevyeyi yeni açtığımda bu söz ettiğim tuşa basmak yerine temelli kapatsam microfon girişini işim olduğu zaman açsam böyle bir şansım var ise bunu nasıl yaparım saygılarımla...biraz uzun ve detaylı oldu ama idare edin artık

Cevap: korg pa80 mikrofonu hakkında bir soru

arkadaşım mikrofonun birde orgun jak kablo girişleri yanında iki tane volüm düğmesi var (GAİN 1)- (GAİN 2 ) bunları kapaman yeterli

arkadaşlar direk pa80 üzerinden mikrofon kullanmak nasıl olacak.sırasıyla anlatabilir misiniz.1-mikrofon jakını takacağımız soket aletin neresinde.2-ekranda herhangi bir işlem yapılacak mı.3-mikrofon efektlerini nasıl ve hangi tuşlarla yapacağız.vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

sevgili abicim orgun arkadaki jak girişlerinin yanında GAIN 1 ve GAIN 2 var onlar mikrofon 1 ve 2 nin volüm düğmeleridir hemen yanındaki 2 jak girişi mikrofon girişidir ayrıca menü tuşuna basıp ekranda görünen mikseri açtığımızda solda enalta mikrofan resmini görürüz oraya gelip volüm konrolü yapabilirsin ancak orgda ses değiştirdiğinde mikrofonun da saundu degişiyor evde olur ama sahnede mikrofonu org a takmanı tavsiye etmem
iyi çalışmalar.

çok teşekkürler üstad.ev kullanıcısıyım,bana çok lazım olacak bir bilgi.saygılar...

değerli müzisyen arkadaşlarım konuyu yanlış yerde açtıysam öncellikle özür dilerim. benim pa80 hakkında bir sorum olacak. pa80 mikrofon girişinden bağladığım herhangi bir müzik enstrumanı ile çalarken sadece orkun kendı sample seslerini nasıl kullanabilirim.mesela baglama çalıyorum ama klavyeden keman sesinin çıkmasını istiyorum böyle bir şey mümkünmü mümkünse nasıl olur yardımcı olursanız sevinirim.

değerli müzisyen arkadaşlarım konuyu yanlış yerde açtıysam öncellikle özür dilerim. benim pa80 hakkında bir sorum olacak. pa80 mikrofon girişinden bağladığım herhangi bir müzik enstrumanı ile çalarken sadece orkun kendı sample seslerini nasıl kullanabilirim.mesela baglama çalıyorum ama klavyeden keman sesinin çıkmasını istiyorum böyle bir şey mümkünmü mümkünse nasıl olur yardımcı olursanız sevinirim.

Diyelim ki orga eşikaltı lı bağlamayı mic girişine taktın. Bağlama yı çaldığında orgdan bağlama harici ses çıkmaz. Diyelim ki bağlaman takılı ses efeklerinden sen orgdan keman ı seçtin ve org ile keman çalıyorsun, Bağlamana da bu keman efektinde ki eko reverb derinlik gibi olgular yansır lakin çaldığın bağlama orgdan keman sesi almana olanak sağlamaz. Kolay gelsin. Saygılarımla,

Arkadaşlar PA80 e mikrofon taktım ama hiç ses gelmiyor