• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa80'de ritim yazmak

orgcu-furkan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
groups.google.com
Enst.
Korg pa 80
Selamın aleyküm arkadaşlar, Pa80'de ritim yazarken akorlara koma vermek istiyorum, nasıl yapılır?
Birde ritimdeki gitar vs ensturmanların pichbend değerlerini istediğim gibi ayarlayabilirmiyim? Ayarlanırsa nasıl yapılır? İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

grdş brz uğraştırır bu iş şu şekil olur melodiyi yazarken aynı ensturmanı 2 tane aç alt alta c maj olarak transpozeyi do ya al sonra örneğin 2 adet klarnet açtık birincide komasız olarak çal müziği sonra koma verilen tuşları basılı tut delete ile sil sonra 2. klarnetle yine komasız çal bu sefer kom verilcek notalar hariç diğerlerini komple sil ritmi kaydet çık menüden efek ton dan 2. klarnetin tonunu (komasız kalan 2 notanın tonunu brz düşür oldu bitti yani klarnetin biri normal çalcak komalı perdeler eksik çalcak 2. klarnet sadene notasını tonunu düşürdüğümz perdeleri çalacak ama seçtiğin 2 klarnetin ses yüksekliğinin aynı olmasına dikkat et yapamazsan da tarif ederim