• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg ve Bilgisayar Bağlantısı - YARDIM

oguzulusoy41

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa55 tr
Arkadaşlar bende korg pa55 Tr marka org var ben hem org çalıp hemde bilgisayara sesi kayıt etmek istiyorum nasıl yapabilirim --
Ayrıca org ve darbuka eşliğinde yapıyoruz hem org hemde darbuka sesini kaydedip videoya nasıl monte ederim

hocam burda yapıyor ama ses dışarı çıkmıyor benim istediğim ses dışarı çıkıcak sadece bilgisayara kayıt edicek

size lazım olan şey bir mixer,mikserin bir kanalına orgu diğer kanalanına ise darbuka için bir mikrofon takıcaksınız. mixerin usb çikişi varsa kendi ses kartı var demektir bilgisayarın usb çikişina takıp sesi kayıt edebilirsiniz yada mixerin ses çıkışlarını bir usb ses kartı alıp oraya baglayıp bilgisayara baglayabilirsiniz böylece kaliteli bir ses alırsınız. yada mixerden bir kablo ıle pc nin mikrofon girişine giriş yapıp yine ses alırsınız ama kalıteli olmaz çok fazla dip ses alırsınız. kendi sesiniz içinde mixere ya bir kulaklık yada bir kolon baglayıp duyabilirsiniz.(" fakat kolon bağlarken dikkat edin hem kolondan cıkan hemde darbukadan çıkan ses aynı anda mikrofondan duyulacağı için kayıt bozuk olur. Kolonu dinlemek için... kulaklığı kayıt için kullanın...") bilgisayarın kendi ses çıkışından ses alamazsınız çünkü sesiniz gecikmeli gelir sıkıntı olur. duyacağınız sesi ya mixerden yada ses kartından almanız gerek. Bundan ilerisi kayıt teknolojilerine giriyor en basit iki enstrumanı aynı anda kayıt ederken nasıl dinleyebileceğinizi bu şekilde anlatabilirim....

tabii kaydı yaptınız diyelim birde mixaj yani düzenleme kısmı var. Eğer isterseniz o konu hakkındada bilgi veririm....

Son düzenleme:

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 14 70.0%
  • Kararsızım

Oy: 6 30.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri