• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kurzweil K-2600XS Synthesizer Workstation

Forever

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
K2600XS_b.jpg

Teknik Özellikler

*
YENİ nesil, 88 tuş, tam-ağırlıklı, çekiç-sistem, şiddet ve basınç duyarlı (aftertouch) tuşlar.
*
Sampling Opsiyon: Gerekli tüm sampling opsiyonları K-2600XS üzerinde hazırdır.
*
Ekran: Parlaklık ve kontrast ayarı olan 64 x 240 arkadan aydınlatmalı LCD.
*
Kontroller: 8 sürgü, 1 Pitch, 1 Modülasyon, 2 düğme, 4 Footswitch pedalı girişi, 2 Sürekli Kontrol pedalı girişi, 2 Super şerit kontrolör (Super ribbon controller), 1 Nefes Kontrolörü (Breath Controller) girişi-tümü atanabilir.
*
Polyphony: 192 toplam osilatör ile sample-playback tabanlı eksiksiz 48 polyphony.
*
Multitimbral Parts: 16 MIDI kanal multitimbral, (her biri birer 32 layer derin ses olarak programlanabilir).
*
Mimari: 60 DSP işlevi ile V.A.S.T. - Variable Architecture Synthesis Technology (Değişken Mimarili Sentez Teknolojisi).
*
ROM’daki Sesler: 450’nin üzerinde artı verilen cd-rom ve diskette 1000'lerce ses daha mevcuttur.
*
Ses ROM'u: 12 MB temel ROM. Büyütme yuvaları (expansion slots) ile 44 megabayta kadar yükseltilebilir.
*
Sample RAM'i: Non-composite 72-pin SIMM'ler aracılığı ile 128 megabayta kadar büyütülebilir.
*
Sequence / Ses RAM : 486KB kullanıcı tarafından programlanabilir pilde saklanan RAM yükseltme kiti ile 1,5 megabayta büyütülebilir.
*
Sequencer: Tam işlevli 768 ppq çözünürlüklü sequencer, 16 şarkı ve 16 altyapı kanalı. Pattern, linear, loop ve step kayıt modları, kes / kopyala / yapıştır, gelişmiş 'groove' quantize'leme, event list editing ve diğer kanal düzenleme araçları ile sunulur. Sequencer, klavyeden, gerçek-zamanda (real-time) da tetiklenebilir.
*
KDFX: Güçlü, esnek 5 stereo sürgü, geniş bir zaman menzili sunan 24-bit efekt motoru, frekans ve dinamik temelli efektler ve tabii ki zincirleme efektler oluşturma.
*
Üç Bölümlü Ses İşleme (Triple Mode Processing): Triple Mode 126 ses şekillendirme ön işlemi ve kendi serilerinde işlenmek üzere VAST tabakaları sunar.
*
Live Mode (Canlı Mod): İsteğe bağlı analog veya digital girişler aracılığı ile gelen herhangi bir sinyali V.A.S.T. sentetik işlevleri ve içerisindeki KDFX yetenekleri ile işleyin. (sampling opsiyonu, DMTi veya DADAT-26 gerektirir).
*
Arpeggiator: 7 farklı çalışma modu olan tamamen ayarlanabilir arpeggiator ve içine MIDI Vuruş Saati'ne senkron yapma olanağının da dahil olduğu çok sayıda özellik.
*
Sesbiçimi Düzenleme (Waveform Editing): Çok sayıda sample düzenleme aracı ile tam işlevsel grafik sample düzenleyicisi (Sampling Opsiyonu Gerekmez).
*
Sample İşleme DSP’si (Sample Processing DSP): Time compression / expansion, pitch shifting, re-sampling, pasting samples on beats-per-minute timeline (Mix Beat), volume ramps, mix sample, ve diğer birçok işlevlerin dahil olduğu gerçek-zaman olmayan DSP işlevleri. Sample İşleme DSP'si sampling opsiyonunun takılmasını gerektirmez.
*
Dosya Uyumluluğu: SMF’ler (Standart MIDI Files)
- AIFF
- WAVE dosya biçimlerini okur ve yazar.
- ISO-9660
- Roland’ın 700 serileri
- Akai S900, S950, S1000, S1100 ve S3000
- Ensoniq EPS/ASR dosya biçimlerini okur.
*
AFMS Dosya Sistemi: Kullanıcı dostu kataloglama ve bağımsız nesneleri telafi edebilme. Güçlü utility araçları: dosya arama, dosya veya boş alan bilgisi, disk makroları, başlatma dosyası uygulamaları, ve dahası.
*
Analog Giriş/Çıkış: 18-Bit DAC 8 adet dengelenmiş ses çıkışı artı mix stereo çifti ve (Dengelenmiş olarak da kullanılabilir).
600-ohm stereo kulaklık çıkışı.
SMP-2X sampling option ile: Stereo 1/4 giriş. Dengelenmemiş analog hi-Z giriş (uç/yüzük/manşon); iki dengelenmiş lo-Z (XLR) giriş.
*
Digital Giriş/Çıkış: SMP-2X/R ile: 2 kanal AES/EBU, SPDIF (Optical ve Coax aracılığı ile) giriş ve çıkış.
DMTi ile Digital Çokkanallı Arayüz: 16-bit ADAT, TDIF, AES/EBU, SPDIF desteği.
(DIO-26 Digital I/O Option Card Gerekir.) DADAT-26 ADAT I/O Opsiyon Kartı İle: 8 kanal 24 bit 48kHz ADAT giriş/çıkış.
*
SCSI desteği: İki harici SCSI-1 25-pin bağlayıcı
Dahili SCSI Hard Disk isteğe bağlı
(drive mounting kit gerekir).
*
Ücretsiz Yazılım Yükseltme: 3.5 inç DOS-uyumlu disket veya SCSI aracılığı ile kullanıcının yapabileceği yükseltmeler DOS uyumluluğu gerekmektedir.
*
Güç Kaynağı: Kullanıcı tarafından açılıp-kapanabilen uluslararası güç kaynağı.
*
Boyutlar: (Y) 12.2 cm x (D) 45.1 cm x (U) 121.4 cm.
*
Ağırlık: 25.2 kg.

Cevap: Kurzweil K-2600XS Synthesizer Workstation

Çeviri bana aittir.

Müjdat Kurtman

Sn..hocam güzel olmasına güzel dünyada marka olmuş...ama bizim ülkemizde ALET yeni tanınıyor..... özellikleride güzel ama bizim piyanistlerin çoğu ya düğüncü yada gazinocu...barcı.... ve çoğuda ritim yazmayı bilmez....hele hele bende dahil sampler sesi kendimiz yapmayı bilmiyoruz.... neyse diycegim şu aletin özellikleri ne kadar iyi ve güzel olsursa olsun...isterse alet ağzıyla bize kuş tutsun hiç önemi yok...önemi olan aletin piyasadaki lerden farklı ve daha güzel türk sampler sesleriyle işlenmiş olmasıdır...mesela kapasitesi fazla olduğundan 3-4 oktav zurna ve elektro saz sesi çekerseniz ne olur...do zurna,sol zurna,la zurna sesi ni kimse artık aramaz bu da çok iyi olur..... boyle bu aleti satabilirsiniz... yani koc koca tr..de kaç tane canlı orkstrada çalan var ki... onların sayısıda dügüncü ve gazino ve barcılara göre çok az.... çünkü bir çok müzisyen ses ve ritim yazmayı bilmedigi için..ne yaptılar...emo,cevo,cünety,baykal,..türü kar,exb ve usb aldı ve b
ir dünya paralar ödediler...ama sizin alet sadece ses aleti oldugundan ritim ve kit değil sadece ses yapın yada yaptırın...demolarını da koyarsanız daha iyi olurrrr kanısındayım...

Moderatör tarafında düzenlendi:

almanyada ki Yüksel arkadaşımın yazdığı ilk parçadan Kurzweil 4 Telli demo benden olsun gerisinide buna benzer şekilde sizden bekliyoruz..... ben bu demoyu daha önce yayınladığımda bir çok arkadaş bu 4 telli orgdan gelmiyor canlı saz falan demişti yorum sizin.....

Bir demo daha ekliyorum Kara Üzüm Habbesi 4 telli ve darbuka sesi sampler olarak Kurzweil e aittir..

Hocam harik elinize saglik ....bu sample sesleri baska bir orga(Korg pa800 veya Tyros3 )'e yukleseniz ayni kaliteyi alamazmiyiz....ozellik sampleda'mi KURZWEIL'demi ? Cevaplarsaniz sevinirim....
Saygi ve basarilarinizindevamini dilerim....

valla ferit hocam harikasın güzel ce tr sorununu anlattın bende bar cıyım düğünlerede çıkarım farketmez ama kurzweil kullandım randıman alamadım sebebi ise kendim sampleleri yüklemiştim çok eski zaman tek başına oldugu için kimi sampleden do kararı çıkıyordu kimi mi bazılarıda mtununig 440 olacağına 568 yada 264 felan oldugu için bayaa bi zorlanmıştım bizim türkiyeye lazım olacak sinti çok uygun olmalı ve türk seslerini barındırmalı ve piyasada bulunmayanlardan olmalı mesela en önemli seslerimizin bi kaçı keman grup yay zurna bağlama saz klarnet ney bu ensturmanları gerçek gibi çalabileceğimiz bi sintiye ihtiyac tabiki var ama hani pa80 pa800 ketrondaki sesleride bunda kullanabileceksek hiç önemi yok hemde biliyorumki kurzweil çok pahalı bi klavyedir böyle bi durum olursa ilk alıcısı ben olurum saygılar