• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Md alt yapı nedir İs40 okur mu?

cengoakca

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Herkese selam.Aranıza yeni katıldım ve acemiyim.Bu Md alt yapı olayı nedir?Yardım ederseniz sevinirim.
Saygılar.

Cevap: Md alt yapı nedir İs40 okur mu?

ne yazıkki okumaz md altyapı mp 3 lerin vokal kısımları olmayan sizin okumanız yada seslendirmeniz için o kısımları kesilmiş yada söylenmemiş mp 3 formatında bilgisayar vcd dvd aracılığı ile çaldırıp okutabileceğiniz bir nevi enstürmanlar ile yapılmış altyapılardır.
bunun için klavyenizde mp3 çalar olması gerekir ki bu is40 da yoktur.
klavyenizde anca midi okutabilirsiniz onuda arştırın karşınıza çıkacaktır.

gerekli açıklamayı yapmış servetiçen arkadaşımız...

İlginize teşekkürler.Bir sorum daha olacak.Midi disketi var elimde.Ama canlı çalmak istediğimde bazı parçaların ritimlerini nasıl bulurum.Örnek.Gemilerde talim var.Buna ritim uyduramadım.Nasıl yapmalıyım?

gemilerde talim var ritiminin orjinalini is40 da bulman çok zor çünkü parçanın ritmi aksak bi ritim. 9-8 ritmlerle ağır bi tempoda deneyin ona yakın bi ölçüde olması lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

İlginiz için teşekkürler.Bu site çok hoşuma gitti.-Başka bir sitede sorduğum bu soruya 3 gündür cevap gelmedi.-Peki ustalarım bu şekilde ritmi olmayan başka müziklerde mutlaka çıkacak karşıma.Bu sorunun tek çözümü midi yi olduğu gibi disketten çalmak mıdır?İS40 ile canlı çalamayacağım bazı parçalar olacağını gösterir bu.Doğru mudur?

aslında bu klavye öğrenmedeki temel bozukluklardan kaynaklanan bir durum klavye çalan her piyanist ya da kişi bence klavye çalmaya başlamadan önce mutlaka bir ritim aleti çalmalı eğer ritim aleti çalmış olsaydınız her çalmak istediğiniz parçanın öyle yada böyle ölçülerinide bilecek yada içinizden mırıldanarak bile ölçüleri çıkarabilecektiniz.eğer iyi bir şekilde her iki enstürmanı çalıyor olur iseniz zaten klavyedeki kitlerle o ritmleri yazmanızda mümkün. yani bu aslında müzikte öğrenmenin sonu olmadığınında göstergesi gibi bi durum.eğer ritim çalmış olsaydınız çoğu parçanın ritmini çıkarabilecekdiniz size tavsiyem ritm kalıpları hakkında ölçüleri hakkında bilgi alın dinlediğiniz müziğin hangi ölçülere uygun olduğunu az çok öğrenmeye çalışın kolay gelsin.

Teşekkürler üstadım.