• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Midi Ayarı Yardım Lütfen

yalcin6

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron xd9
Merhabalar. Ben pa80 ile bk5 i birlikte kullanmak istiyorum. Pa80 ana klavye olacak, onun hoparlörü ve kulaklığından ses alayım istiyorum. Midi kablosu ile pa80 nin midi out unu bk5 in midi in ine bağladım ancak bk5 in ritimler bozuk pa80 ninde enstrüman sesleri bozuk çıktı, tersini bağlayınca da tam tersi... Bunun bir ayarlaması var mıdır

Merhaba 2 ritimli klavyeyi birbirine midi bağlantısı yapıp kullanmaya çalıştığınızda bu gayet normal bir durum. Yani sadece bir tanesini kullanabilirsiniz pa80 ana klavyemiz diyelim bk5 ise midi klavye pa80 de midi ayarlarına girip bağladığınız extra klavyenin ne olarak calacagini tanitmaniz gerekli. Ana sesleremi müdahale etsin yoksa kendi üzerindeki midi kanal sayısı ile seçili sesleremi. Bir ikincisi diyelim ki bk5 i midi olarak bağladınız 80 e bk5 kendi özellikleri konumunda çalışamaz yada tam tersini düşün.