• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Mikrofon ve Kulaklık Tavsiyesi

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
Selamlar,
Muziği Evde ve dost çevremizde kullanıyorum. Pa600'üm var.

Mikrofon ve kulaklık önerisine ihtiyacım.
Mikrofonda sm58 dediler ama sıfırı 1.300 , 2.eli 400-500 lira. Performans kaybı olmadıgına inanıp güvenebilsem 2.elini alırdım.
200-400 lira arasında mikrofon
100-150 liraya kadarda kulaklık

Önerinize ihtiyacım var.

pa 600 dahili mikrofon bağlanmıyor. eger bir ses kartınız yada mixeriniz varsa usb özellikli shure iyidir sv100 modeli başlangiç seviyesi eger bir stüdyo kulaklığı istıyorsanız yani ses flat abartısız veren mixsaj için samson sr 850 frekans aralığı cok iyi ama ben sadece dinliyecem diyorsanız behringer hpm1000 eğer bundan da düşük fiyatlı birşey istiyorsanız normal bir pc kulaklığı ile aynı aşağı yukarı hepsi. He birde condenser mikrofonlarada bakın ev studyosu şeklinde kayıt için bişey istiyorsanız bm800 yada behringer veya samson c1 modelleri sıradan bir vokal mikrofona göre cok iyi ayrıntılı kayıt alır condenser olduğu için...

Çalıp söyleyip kayıt ediyorum.
Youtube falan atıyorum. Çok iyi mikrofona belki gerek yok ama yine de düşükte olmamalı.

Sv100 çok mu düşük kalır sizce.
Peki sv100 mü jefe 2600'mü?

Kulaklık çok sıkıntı değil.

Bu arada,pedal ile kullanıyorum mikrofonu.

Çalıp söyleyip kayıt ediyorum.
Youtube falan atıyorum. Çok iyi mikrofona belki gerek yok ama yine de düşükte olmamalı.

Sv100 çok mu düşük kalır sizce.
Peki sv100 mü jefe 2600'mü?

Kulaklık çok sıkıntı değil.

Bu arada,pedal ile kullanıyorum mikrofonu.
ben sahnede salonda av jefe avl 2600 kullanıyorum. Hatta diğer müzisyen arkadaşlar gelip bu mikrofon güzel çok ekmeğini yedik diyor tanınmış bir model bir de basları ve mitleri güzel verdiğini için hoşuma gitti. Tabi kayıt için hiç denemedim.Aklıma gelmişken eğer bakmadıysanız birde cubase 5 programı ve ses düzenlemesi için olan eklentisi vari audıo yu kesinlikle bir arastirin derim çünkü solist sesini cok iyi düzenliyor saygılar

ben sahnede salonda av jefe avl 2600 kullanıyorum. Hatta diğer müzisyen arkadaşlar gelip bu mikrofon güzel çok ekmeğini yedik diyor tanınmış bir model bir de basları ve mitleri güzel verdiğini için hoşuma gitti. Tabi kayıt için hiç denemedim.Aklıma gelmişken eğer bakmadıysanız birde cubase 5 programı ve ses düzenlemesi için olan eklentisi vari audıo yu kesinlikle bir arastirin derim çünkü solist sesini cok iyi düzenliyor saygılar

Verdiğin değerli bilgi ve yorumlar için teşekkürler. 400 500e 2.el Sm58 alacağım gidip sıfır 2600 alayım. Begenmezsem sm58 alırım.

2600'de ses pes , 2500'de tiz ağırlıklıymış.
Seçimi neye göre yapmak lazım sizce.