• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA -800 'e USB GİRİŞİN DEN HARİCİ CD-DVD ROM TAKMAK

musstafa

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
ARKADAŞLAR PA 800 'e USB GİRİŞİNDEN HARİCİ CDPDVD ROM BAĞLANIR MI BEN DE HARİCİ DVD CD ROM VAR AÇIKÇASI DENEMEYE KORKUYORUM ÇÜNKÜ DIŞARIDAN 12 VOLT ADAPTÖRÜ VAR USB BELLLEK LERDE ELEKTRİĞİ DIŞARIDAN ALMIYO KLAVYENİN BORDUNU YAKAR DİYE ÇEKİNİYORUM CD ROM U NE İÇİN TAKMAK İSTEDİĞİME GELİN CE BAZI PROĞRAMLARDA TRACK CD GETİRİYOLAR ONU ORGA OKUTABİLİR MİYİM DİYORUM DAHA ÖNCE BÖYLE Bİ DURUMU DENEMİŞ OLAN VAR MI İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER.........

Cevap: PA -800 'e USB GİRİŞİN DEN HARİCİ CD-DVD ROM TAKMAK

şimdi denemedim ama elektronik mantığı olarak olaya baktığımızda usb bellekler 5 volt dediğimiz bir güç sarf eder sen cd romunu bağladığında zaman sadece uygulama tanıma sistemi devreye girmeyecektir şimdi sen 2.5 inch bir hdd yi usbden bağladığın vakit direkt klavyenin usbsinden elektrik ve veri akışını sağlayabilirsin ama 3,5 inch bi hdd bağladığında hdd ye ek elektrik gelmesi gerekmektedir bu şekilde o hdd yi de göre.... eğer cd rom yazılım desteği varsa klavyenin usbden elektirğinide bağlayıp kullanabilirsin

pa800ün cd rom çalıştırmak için aparatı var orjinal parça onu takmadan olmaz

file.php

file.php

file.php

cd rom u kendimiz alıp takabilirmiyiz acaba
içten bağlantı yapmamız gerekeiyor sanırım bu bağlantılar için neler gerekiyor
hangi aparatlar cevaplarsanız sevinirim

Arkadaşlar USB'den CD Rom takılmaz.Çünkü CD Rom'un haricisi üretilmemiştir.DVD Writer ların haricisi vardır fiyatı ise 100 tl civarındadır.Ama takmak için Pa800'ün Harici DVD Writer'ı desteklemesi lazım.Desteklediği taktirde kullanabilirsiniz.Ama desteklemiyorsa ocak76 arkadaşımızın dediği gibi aparatı ile bağlamalısınız.