• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 800 mü Pa 1x mi yardımcı olun lütfen

rmznkrcm

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 800
Değerli üstadlarım korg kullanıcılarının engin bilgilrine ihtiyacım var.Korg serisinden org olmak istiyorum.Pa 800 ile Pa 1x arasında kararsız kaldım. Sizlerden ricam bu iki org arasında bana seçimim hususunda yardımcı olmanız.Ayrıca bu iki org arasındaki iyi-kötü farkları yazarsanız çok sevinirim.Özelllikle bu iki alatide kullanmış müzisyen arkadaşların tavsiyeleri benim için çok önem taşıyor.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum

Cevap: Pa 800 mü Pa 1x mi yardımcı olun lütfen

İlk fark benden : Kendin ritm yazmak veya set oluşturmaktan uzak duruyor isen, düşünmedem pa800 , pa1x nevale sıkıntısı yaşarsın.

Bu nevalelerde kullanacağın bellek yine pa1x te 32 , yani çok küçük olduğundan gene pa800 derim.

Bunun haricinde , her türlü pa1x derim.. :)

pa1x de kullandım şu an pa800 kullanıyorum objektif yaklaşmam gerekirse kalite olarak pa1x yenilik nevale olarak pa800 bazı forumlarda ses kalitesi kötü deniyor pa800ün ben katılmıyorum nedenide daha önceleri adam akıllı editlenmiş setler güzel tonlanmamış tabiki kötü olacak o şartlarda ama ben kendi adıma söyliyeyim pa800le uğraşıp tek tek tonladım ses ve ritimleri iş o zman değişti şu ana göre çok güzel saunlar elde ettim hiç uğraşmıyorum örnegin bi ritimden diğerine geçerken patlama çatlama seslerde dahil yok her şey edit ayar meselesi şu an bi çok alet var piyasada ama uğraşılan setler piyasada değil hal böyle olunca herkes ona göre değerlendiriyo kullandığı aleti kısa ve öz her alete ne kadar çok emek verirsen sana o kadar mükafatını verir kalın sağlıcakla :)

Volkiye katılıyorum.Pa800 sağlam bir set ve programlama ile kendisini aşabilen bir cihaz.Korg pa1x yada Pa1x pro alırsanda aynı şekilde 32mb ya EXPTÜRK yada Emo board alman gerekiyor ki hazır editli ritim ve sesleri kullanabilmen için bu şart.boardsız 32mb ram ile piyasada bir sürü set var yine kullanırsın.ama yüklediğin seti programlaman sesleri efecct,parametre,volume ayarı yapman gerekecek.kullanım açısından 800 ve 1x aynı sayılır.

kasa sağlamlık uzun ömürlülük için pa1x
ama piyasa yenilik ve özellik pa800
öncelikle pa1x 32mb pa800 ise 64mb artı yükseltile bilir hafızaya sahip
pa1x te nevale konusunda çok zorluk çekersin
kendin yazıp çizersen ayrı birşey
ama pa800 de böyle sorun un olmaz
bence pa800 derim

kardeşim sen pa800 al beğenmez isen takas ederiz benim pa1x le emo bordlu temiz bukadar yorum yapılmış daha öncede bu konular hakkında yorum yapıldı herkez 800 ü öneriyor neden teknolojisi yeni olduğu için pa1x de yabana atılacak bir cihaz değil bunuda unutma

Full pa1xpro alırsan 800ü aratmaz.mp3 board,floppy,en az 40gb harddisk,32mb board,dvd cd writer,vocader zaten üzerinde var.

Admin ve modlardan ricam konuyu korg forumuna taşıyabilirmisiniz?

Arkadaşlar vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı hepinize çok teşekkür ederim.

valla bende 800 kullanıyorum. ne olursa olsun güncel bi alet. tabikide pa800 derim.