• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 900 açıklama...

• Konbuyu başlatan sinan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 9
  • Görülen : 5K

sinan

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
arkadaşlar pa 900 da şuanda tek sıkıntı oda önemli birşey değil oturmuş bir limiter ve global ayarı olmayışıdır.Dün gece saat 01:00 lere kadar bununla uğraştık ama eni iyi saundu yakalayana kadar devam edeceğiz şunuda denedik çok önemli cihaz üzerindeki ekolayzır bölümünde bir ayarlama yaparken kesinliklikle kendi hoparlorleri üzerinde yapmayınız o sizi %100 yanıltır biz bunun dün denemesini yaptık o sebeble cihaza şuanda pa 800 setleri bile yükleseniz bu sizi tam anlamıyla tatmin etmeyecektir.Bunun sebebi cihazla ilgi bir sorun değil sadece çok ince ayar yapılması gerekiyor onuda inşallah pazar günü çalışmış olduğum düğün salonunda yapacağız çünkü bu ayarlamalar kısık seslerle yapılmıyor en iyi saundu alabilmek adına biraz yüklenmek gerekiyor.Evet PA3x çok iyi bir cihaz ama PA900 Pa3x in en iyi alternatifi şuanda bence fiyatına göre en iyi özelikleri barındıran bir cihaz kullandığım için söylemiyorum ama çevremde kullanmayanla bile bu yorumu yapar oldular sakın cihazın kasasına aldanmayalım sanırım KORG bundan sonraki çıkaracak olan serilerinede malzemede eskisi gibi BONKÖR davranmayacak yeni bir os geldiğinde alet dahada iyi olacak sizden ricam YENİ OS için sürekli mail atın KORG sitesine ayrıaca diğer bir konuya değinmek isterim yazmadan geçemeyeceğim alet üzerinde verilmiş olan (CE SET) Bana göre bu cihaza göre tam bir fiyasko ben aleti ilk incelemeye gittiğimde üzerindeki orjinal setinden dolayı çok şaşırdım ve PA 900 için sanki satılmasın diye çok uğraşılmış bir sürü saçma ses bir sürü saçma ayarlar çok üzüldüm ve üzülerek beklediğim bu değil dedim vazgeçtim sonrasında ERCAN kardeşim aldığı zaman uzunca inceledik başka şeyler deneyerek aletteki o ışığı görünce dedim bu cihazı alabilirim.Yani demem o ki gerçekten cihazı incelemeden karar vermeyin cihazla ilgili sormak istediğiniz hertürlü soruya açığımdır.

SAYGILARIMLA........

Cevap: Pa 900 açıklama...

öncellikle verdiğiniz bilgiler için tşkler bende pa900 aldım geçen hafta kulanması çok pratik ama bazı ayaralar 600Q ye göre çok farklı bazı ritimleri ve sesleri editlememe rağmen cihazı kapatıp açınca önceki ayarına geri dönüyor bununla ,lgili bilginiz varmı arkadaşlar şimdiden çalişmalarınızda başarılar diler
HERKESE SAYGI SEVGİLERİMLE

öncellikle verdiğiniz bilgiler için tşkler bende pa900 aldım geçen hafta kulanması çok pratik ama bazı ayaralar 600Q ye göre çok farklı bazı ritimleri ve sesleri editlememe rağmen cihazı kapatıp açınca önceki ayarına geri dönüyor bununla ,lgili bilginiz varmı arkadaşlar şimdiden çalişmalarınızda başarılar diler
HERKESE SAYGI SEVGİLERİMLE

yaptığınız son ayarların açılışta tekrar gelmesi için ayarlarınızı mysetting e basılı tutup kaydedin.

doğru bilgidir.:))

Ercan hep soracağım unutuyorum,songbook da kendimize yeni bir list açtık diyelim,şimdi ben şu şekil yapıyorum başka türlü olmuyor..

Ritimimi seçiyorum
4 adet sts sesimi ayarlıyorum
Yani bana lazım olan bütün ayarları yapıyorum
Sonra songbook basılı tutuyorum ve şarkı adı girerek bunu kaydediyorum..
Bu kaydettiğim şarkı performansı tüm liste içinde görünüyor..
Sonra şarkıyı bu tüm liste içinden seçip ekle diyorum..
Kendi oluşturduğum liste içinde görünüyor fakat cihazı açıp kapattığım zaman
sadece tüm liste içinde görünüyor..Kendi listemde sadece 1 şarkı görünüyor,onuda nasıl kaydettiysem anlamadım gitti..

Yoksa bunudamı şarkıları kendi listemiz içindeyken mysetting ile kaydetmemiz gerekiyor..Şimdi aklıma geldi denemedim..

Bu songbook olayı gerçekten çok güzel bir özellik,normalde performance ile sadece 1 kanal çağırabiliyoruz ama songbook ile + olarak 4 adet sts de çağırabiliyoruz..
Özellikle aynı ritim ile farklı tempo ve sts ses kullanımında büyük kolaylık,performance ile uğraşmıyorsun,mikrofon ayarlarına kadar çağırabiliyorsun..

PA800 de bu olay yok sanırım..

Moderatör tarafında düzenlendi:

ercan hep soracağım unutuyorum,songbook da kendimize yeni bir list açtık diyelim,şimdi ben şu şekil yapıyorum başka türlü olmuyor..

Ritimimi seçiyorum
4 adet sts sesimi ayarlıyorum
yani bana lazım olan bütün ayarları yapıyorum
sonra songbook basılı tutuyorum ve şarkı adı girerek bunu kaydediyorum..
Bu kaydettiğim şarkı performansı tüm liste içinde görünüyor..
Sonra şarkıyı bu tüm liste içinden seçip ekle diyorum..
Kendi oluşturduğum liste içinde görünüyor fakat cihazı açıp kapattığım zaman
sadece tüm liste içinde görünüyor..kendi listemde sadece 1 şarkı görünüyor,onuda nasıl kaydettiysem anlamadım gitti..

Yoksa bunudamı şarkıları kendi listemiz içindeyken mysetting ile kaydetmemiz gerekiyor..şimdi aklıma geldi denemedim..

Bu songbook olayı gerçekten çok güzel bir özellik,normalde performance ile sadece 1 kanal çağırabiliyoruz ama songbook ile + olarak 4 adet sts de çağırabiliyoruz..
özellikle aynı ritim ile farklı tempo ve sts ses kullanımında büyük kolaylık,performance ile uğraşmıyorsun,mikrofon ayarlarına kadar çağırabiliyorsun..

Pa800 de bu olay yok sanırım..

mesut abim songbook u kullanmadım desem yalan değil. Pa800 de de aynı özellik var . Bir inceleyip neden kaynaklandığını öğrenince sana açıklama yaparım. Saygılarımla

yaptığınız son ayarların açılışta tekrar gelmesi için ayarlarınızı mysetting e basılı tutup kaydedin.

HEPSİNİ TEK TEK MAY SETİNGE KAYDEDERSEM AÇILŞTA SADECE BİRİ GELECEK AMA DİYER LERİNE GEÇİŞTE AYNI OLAYMI OLACAK SİNAN HOCAM
TŞKLER KOLAY GELSİN :eek:

hepsinden kastınız nedir anlayamadım my setting sizi kaydetmiş olduğunuz orgun bütün işletmiyle ilgili ne varsa geri getirir eğer siz zaten bunu bir sivice kaydettiyseniz berberinde buda gelir

bende ilanı geri çektim pa900 şuan süper bi alet konumuna gelmeye başladı sıfır fiyatıda bugunkü kurda 4900 tl civarı oldu pa900 den sonra tyros 5 ten başka alet beni kesmez onada para yetmiyor şu durumda pa900 e devam diyorum ve geliştirmeye devam diyorum bende yakın zamanda kendi editlediğim seti ritim ve ses eklentilerimi paylaşacağım.

bende ilanı geri çektim pa900 şuan süper bi alet konumuna gelmeye başladı sıfır fiyatıda bugunkü kurda 4900 tl civarı oldu pa900 den sonra tyros 5 ten başka alet beni kesmez onada para yetmiyor şu durumda pa900 e devam diyorum ve geliştirmeye devam diyorum bende yakın zamanda kendi editlediğim seti ritim ve ses eklentilerimi paylaşacağım.

hadi bakalım kardeşim en güzeli bu zaten

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri