• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa80 Kmp seleri 16*4 karta nasıl yükleyebilirim?

• Konbuyu başlatan yalcin6
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Görülen : 1K

yalcin6

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron xd9
Merhabalar. Pa80 i ikinci klavye olarak ve sadece enstrüman sesleri ile kullanmak istiyorum. Elimde 4*16 mb kart var. Her bir 16 mb lik bölüme güncel korg seslerinden atmak istiyorum, artık kaç tane alırsa...Bunun için kpm leri attım diyelim, bunlar ham ses mi olur, tek tek editlemem mi gerekir? her bir 16 mb nin global ayarı vs farklı mı olur? Amacım örneğin kartın 1. kısımda 4-5 ses (16 mb ne kadar alırsa) ...hemen kartın diğer 2. kısmını seçip oradaki diğer sesler..sonra 3. ve4. kısımdaki sesleri sadece kartın bölümlerini değiştirerek kullanabilmek. Bu mümkün müdür? pa800 seslerini efektli bir biçimde hazır olarak atabilir miyim? yada beğendiğim pa80 seslerini? Harddisk te var bu arada. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
4x16 var sende.. yani 1 kartta 16+16+16+16 ediyor örneğin: 1 . ye cevo.set yükle 2. ye turker.set yükle 3. ye doğdu.set yükle 4. ye timur.set yükle diğer yandan senin söylediğin olmuyor üzgünüm.. 4x16 bir arada 4 kart ediyor.. kartı tak çıkar olmasın diye bu yöntemi kullanıyorlar ve 10 yıl öncesine bakıldığı zaman iyidi :)
saygılar.

1. karttan 2. ye geçildiğinde onun da global dosyalarını (program dosyaları vs vardı sanırım) yüklemek gerekir mi? seslerin ritimlerin yerleri vs de değişir her seferinde? ...Sanırım karman çorman birşey olur. Ben olduğu gibi tüm seti değil de sadece kmp kfs gibi ses dosyalarını atmak istiyorum. Bu şekilde sadece ses için kullanan yada 4*16 yı en optimum kullanan (örneğin ses bankasının üstü şu kartın altı bu kartın, ritimler ilk sayfalar şu, diğer sayfalar bu diye adresleme yapılmış bir durum) var mıdır kullanan

Oyle bir islem yapman mumkun ama kendin yapmak zorundasin hazir da bulman cok zor
Kartin bolumlerine kmp olarak yuklersen sesler ham gelir o daha cok ugrastirir seni 3 gunluk is 1 ay surer hazir sesleri yuklemen daha mantikli
Pa 800 seslerini set olarak yukleyemezsin ama ses olarar korg pa maneger prg kullanandan rica edip 16 mb asmayacak bir kalip olusturulabilir. Yanlis pa 800 bazi ses dosyalari boyut buyuk olursa okumayabilir dusuk boyitlu sesleri kullanman gerek ve efecclerde uymayabilir 80 ile 800 efecc yazilimlari cok farkli ayni tini alamaya bilirsin
En saglikli pa 80 seslerini kullanman..
Her bolume 80 setlerini yukledikden sonra kitleri silmen gerek yer acman icin buda 80 uzerinde seni ugrastirabilir.. onun da bir formulu var crd olan setleri ( bin uzantialri yapmazsin ) pa1x convert prg ile 80 setleri 1x convert edip korg pa manager ile sesleri ayiklayip ses set olarak duzenlersen kmp formatinda yukleyip prg uzrine atip tanıtma islemini yaptinmi olay tamamdir..