• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa80 Orgumda Sss diye bir ses geliyor bu genelde ritim bittikten sonra meydana geliyor .. Kartı çıkartıp takınca sorun ortadan kayboluyor sorun nedir

Ali11999

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg pa80
Arkadaşlar Merhaba Pa80 Org'umda Vahde 4/4 veya ciftetelli her ne olursa Çaldıktan sonra Orgta bir sıyırtı meydana kartı yuvasından çikarttığımda bu ses kesiliyor veya tuşlara bastığımda kesiliyor orgta bir ritim açtığımda belirli bir süre sonra (ssss) sıyırtı gibi bir ses geliyor ritim değiştirirken bu ses azalır gibi oluyor 16 mb kart bana yardımcı olun lütfen genelde ritimler çaldıktan sonra bu ses geliyor (arkadaşlar okuyup geçmeyin orgu daha yeni aldım bilgilerinizi bana söyleyin nolur)

Son düzenleme:
bu sanırım karttan geliyor yada sistem donanımda.. geçmiş olsun.. en iyisi bilen birisi çıkar.. insallah..

Son düzenleme:
Anladım insallah düzelir hocam

Program moduna geçin gelirmi deneyin , olmazsa hangi seti kullanıyorsunuz seti değiştirin deneyin ? Olmazsa disk tuşu eraseye gir f1 tuşu SSD den global klasorunu sil her hangi bir set klasörü içinden global yükle tekrar , olmazsa kartta yapabiliyor kartı çıkar dene tak dene , geçmiş olsun

Program moduna geçin gelirmi deneyin , olmazsa hangi seti kullanıyorsunuz seti değiştirin deneyin ? Olmazsa disk tuşu eraseye gir f1 tuşu SSD den global klasorunu sil her hangi bir set klasörü içinden global yükle tekrar , olmazsa kartta yapabiliyor kartı çıkar dene tak dene , geçmiş olsun

Hocam Kartı Çıkartıp Geri Takınca düzeliyor ilerde bir sorun acarmi

kulanılan rtim kitlerinin loop ayarlarından yapar.bir sıkıntı yaşatmaz ayrıca cardı çıkarmanıza gerek yok. shıft start stop aynı anda bas keser

ekranın sol sağ düğmelerinden sol alt çift basarak mikrafonu kapatın arkadaki mikrafon giriş potlarınada bakın açık kalmış olabilir....

ses hassasiyet lerinden kaynaklana bilir
shift ve star stop basarsan cizirti sesini keser ama
hassasiyet ayarlarini kismanda yarar var

Arkadaşlar Merhaba Pa80 Org'umda Vahde 4/4 veya ciftetelli her ne olursa Çaldıktan sonra Orgta bir sıyırtı meydana kartı yuvasından çikarttığımda bu ses kesiliyor veya tuşlara bastığımda kesiliyor orgta bir ritim açtığımda belirli bir süre sonra (ssss) sıyırtı gibi bir ses geliyor ritim değiştirirken bu ses azalır gibi oluyor 16 mb kart bana yardımcı olun lütfen genelde ritimler çaldıktan sonra bu ses geliyor (arkadaşlar okuyup geçmeyin orgu daha yeni aldım bilgilerinizi bana söyleyin nolur)
Merhaba üstat
Aynı sorunu bende yaşamıştım pa 80 varken..Setten kaynaklıydı benimki..Kart seti ya editleyin ya da başka set kullanın derim..