• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa800 Ram Yakma Olayı ?

• Konbuyu başlatan maxman
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 18
  • Görülen : 10K
ÖNEMLİ

Korg Değerli Kullanıcıları,

Pa800'lerde sık rastladığımız örnek olarak hafıza kartı (kullanıcı bölümündeki samplelerdeki cızırtı ve bozulmalar) hataları ile üretici firma ile ortak Yaptığımız Çalışmalar sonucunda özellikle "mavilim" yada bu seti Temelli setlerin cihazlara zarar verdiği anlaşılmıştır. Korg ve Can Elektronik'in tavsiye Ettiği USB Türk, Gerçek 800 setleri disinda SETI kullanılması halinde doğacak arızalar ücret dahilinde giderilecektir. USB TÜRK'E Can Elektronik'ten 800 setin gerçek ise www.megamuzik.com.tr adresinden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

TEKNİK SERVİS raporu;
Pa800 yükle klavye'ler üzerine bazı SETlerin, Yükleme sonrası Cihazın ÖRNEK BELLEK BOARD'una zarar verdiği tespit edilmiştir. Bu SETI üzerinde yapılan incelemelerde PA serisi tabanlı oldukları ve diğer bazı bölümlerinin (GLOBAL ve FX) Pa800 ile uyuşmadığı saptanmıştır. Dolayısı miyim elektronik ndan ile daha önceden Satılmış satılacak veya bundan sonra tüm pa800 edilmiş sahiplerinin "cihaz üzerinde hazırlanan ve uygunluğu teyid SET'ler disinda Yükleme yapmamaları gerekmektedir. Yanlış setlerin yüklenmesinden doğacak arızalar kullanıcı hatası sayılacaktır. Yanlış bilgilendirmeyi ortadan kaldırmak ve müşteri mağduriyetine meydan vermemek amacı ile bu bilgiyi internet Sitemizde sizlere duyurmak Isted.

Saygılarımla,
Mustafa Koldamca

değerli üstadlar alet normal açılıp kapanıyor sa
ama sample ses kit içeren seçimler yapıldığında efektlerde ve ve seslerde bozulma ve cızırtı duyuluyorsa öncelikle yapılması gereken boyutu 800 kb olan format dostası ile aletin bütün belleginin silinmesidir bu şilme işlemi bütün fabrika datalarını yani fabrika ses ve stil-global-efekt dosyalarını kapsar ve ramdeki kullanıcının yüklediği dosyaları tamamen siler daha sonra 114 mb büyüklüğündeki 2,01 os res dosyasını yüklemek gerekir bu her iki dosya aşşağıdaki linkte
Utilities
System Reset başlığı altıda sağlıklı sekilde indirilip zipten çıkarıldıktan sonra kullanılabilir.

biligler aydınlatıcı emeğinize sağlık

Nedense distribütorün bu uygulaması bana saçma geldi.Garanti kapsamı dışında olması beni üzdü.Cihazın zayıf yönünden para kazanmaya çalıştıklarını düşünüyorum.Sanırım firma ismi verdiğim için de bir mesajım silindi.Onu da farkındayım.

Alıntı

ÖNEMLİ

Korg Değerli Kullanıcıları,

Pa800'lerde sık rastladığımız örnek olarak hafıza kartı (kullanıcı bölümündeki samplelerdeki cızırtı ve bozulmalar) hataları ile üretici firma ile ortak Yaptığımız Çalışmalar sonucunda özellikle "mavilim" yada bu seti Temelli setlerin cihazlara zarar verdiği anlaşılmıştır. Korg ve Can Elektronik'in tavsiye Ettiği USB Türk, Gerçek 800 setleri disinda SETI kullanılması halinde doğacak arızalar ücret dahilinde giderilecektir. USB TÜRK'E Can Elektronik'ten 800 setin gerçek ise adresinden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

TEKNİK SERVİS raporu;
Pa800 yükle klavye'ler üzerine bazı SETlerin, Yükleme sonrası Cihazın ÖRNEK BELLEK BOARD'una zarar verdiği tespit edilmiştir. Bu SETI üzerinde yapılan incelemelerde PA serisi tabanlı oldukları ve diğer bazı bölümlerinin (GLOBAL ve FX) Pa800 ile uyuşmadığı saptanmıştır. Dolayısı miyim elektronik ndan ile daha önceden Satılmış satılacak veya bundan sonra tüm pa800 edilmiş sahiplerinin "cihaz üzerinde hazırlanan ve uygunluğu teyid SET'ler disinda Yükleme yapmamaları gerekmektedir. Yanlış setlerin yüklenmesinden doğacak arızalar kullanıcı hatası sayılacaktır. Yanlış bilgilendirmeyi ortadan kaldırmak ve müşteri mağduriyetine meydan vermemek amacı ile bu bilgiyi internet Sitemizde sizlere duyurmak Isted.

Saygılarımla,
Mustafa Koldamca
Korg Türkiye

Ben de inanmıyorum.Almayın kardeşim şu pa800'ü! Türk insanını enayi yerine koyuyorlar! Bal gibi üretim hatası var. Niye başka klavyelerde bu sorun yok? O uyduruk setleri kullanmaya mecbur mu millet!

kardeşim yamaha or 700 al için rahat olsun pa 800 hep arızalı sorun üstüne sorunları varR iyi günler

bence pa800 ün alternatifi or700 değil tyros2 dir...

Nedense distribütorün bu uygulaması bana saçma geldi.Garanti kapsamı dışında olması beni üzdü.Cihazın zayıf yönünden para kazanmaya çalıştıklarını düşünüyorum.Sanırım firma ismi verdiğim için de bir mesajım silindi.Onu da farkındayım.

Mesajım silinmemiş.Alelacele bakarken yanlış görmüşüm.Kusura bakmayın.Özür dilerim.

Korg'un piyasası olduğundan dolayı ikinci eli bile oldukça pahalı.Her iki orgun da artısı ve eksisi mevcut.Ancak hang orgu alcağına kendin karar vermelisin.Bana göre Yamaha iyidir, bir başkasına göre Korg iyidir.Yani bu kavram görecelidir.O yüzden bir müzik bayisine git.Zaten her iki org hakkında az çok bilgin vardır.Her ikisini de dene, hangisini seversen, hangisini beğenirsen onu al.Biz burada sacede kendi görüşlerimiz doğrultusunda sana yardımcı olabiliriz ancak orgu daima kullanan sen olacaksın.:cool: