• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland bk-5 ve roland gw8 birlikte performans video

• Konbuyu başlatan katip20
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 17
  • Görülen : 8K
Cevap: roland bk-5 ve roland gw8 birlikte performans video

Roland'ın son çırpınışları Türkiye piyasasında, (benim düşüncem) , artık pianistler uyandı..

1.Korg
2.Yamaha

piyasada en çok tercih edilenlerden.. roland ile düğün yapan görmedim daha.. anca bu cihazlarla ev kullanıcılarına hitap edebilirler.. Kullanıcıya açık bi cihaz ise belki biraz satar ama tutulacağını hiç düşünmüyorum... pa800 gibi aletler varken türkiye piyasasında bu aletler alıcı bulamaz.. (benim düşüncelerim)

GW8 in bass ve tiz potansları bilerek kısılmış gibi...
Aletin trafiği GW8 gibi düzenleşmişse zor...?
GW8 de tuşenin parmak vuruşuyla sese ulaşma arası uzun...iyi tarafı velocıtıy ayarlarını rahat yapabiliriz...kötü tarafı rahat trill çekemiyoruz...eee böyle olunca bağlama,ud,kanun gibi aletlerin nüanslarını(süslemelerini) zor yapıyoruz...korg ve yamaha tuşeleri bu açıdan türk enslerine daha uygun gibi...naçizane fikrim arkadaşlar...

süleyman hocam çok önemli bir konuya değinmişsiniz klavyeyi kullanma açısından çok önemli bir ayrım bu.

Korg pa 800 üzerine 2.klavye olarak almayı düşünüyorum.Videodan izlediğim kadarıyla GW8'e göre sesler daha canlı geliyor.Pa 800 ile iyi ikili olacaklar.

Or modeli cıksında bir görücüye. Ama ne gw8 nede bk5 tek başına yeterli gözükmüyor. Ancak bir yamaha yada korgun üzerine 2 ci bir ses aleti olabilir. Ritim olarak cok zayıflar.

Or modeli cıksında bir görücüye. Ama ne gw8 nede bk5 tek başına yeterli gözükmüyor. Ancak bir yamaha yada korgun üzerine 2 ci bir ses aleti olabilir. Ritim olarak cok zayıflar.
üstadım çünkü bu aletler üzerinde yazılmış ve ayrıntılı şekilde editlenmış prof ritim sayısı çok az iki elin parmaklarını geçmez genelde roland önceki serilerden yada korg serilerinden convert ritimler var.fakat bu aletlerde diğer rolandlardan farklı olarak birden çok kanala drum yada perc seçip çok kanallı ritimler yazılabiliyor.artı olarak kanallarda ayrı ayrı eqolayzr yapılabiliyor.yani hedeflediğimiz dolgun sert ve akıcı ritimler için uğraşmak lazım

bence alet tercihi kullanıcının zevki ile alakali ben düğünde g600 ve gw8 kullanıyorum kendim bundan zevk alıyorum.ne için yeterli gözükmuyormuş bu alet? isterse bin tane özelliği olsun aletin yada on tane özelliği olsun hepsinin sonucu: çalanın performansına bağlı müzik! iki farklı marka alet alın kurun düğünde bi sarkıyı birinden bi şarkıyı birinden çalın hiç kimse farkı anlamaz bu sadece sizin zevk alma düzeyinizle ilgili. yok şu alet düğün için yeterli değil yok bilmemne tartışmalarını bırakın artık. Alt tarafı düğün çalıyoruz iş alırken orgun ne diyemi soruyorlar bırakın bu işleri herkes sevdiği ile calsın. geçen istanbulda bi düğüne gittim 2 klavyeci bi pa 80 bi pa 800 ayrı sehpalarda çalıyorlar biri pek çalmadı gezindi oralarda neyse başladı düğün dans laptoptan sonra açtı zurnayı ver Allah ver çiftetelli bi tane akor yok he. daha neyin aletinden bahsediyorsunuz ya! çaldı işte 800le millet oynadı alet iyi ya! sanki kendilerince aletin iyi olması kaliteli müzik için yeterliymis gibi akor basma gereği duymadi arkadaş

Moderatör tarafında düzenlendi:

Değerli arkadaşlar roland gw 8 ile bk 5 arasındaki farkı sormak istiyorum nedir yoksa sadece ekran geniş sistme ritimler vs herşey aynımı birde dikkatimi şu çekti bend egw 8 aldıydım sonra değiş tokuş yaptım ve nedense gw 8 ikinci el okadar çok satılık ki memnuniyetsizlik baş göstermiş nedeni çok karışık hafızaya alma atama performans düzenleme vs eksiklikleri çokca sadece sanki evde çal besteler için kullan gibi kalmış bana gw 8 ile bk 5 arasındaki farkı izah edebilirmiisniz selamlar

bence alet tercihi kullanıcının zevki ile alakali ben düğünde g600 ve gw8 kullanıyorum kendim bundan zevk alıyorum.ne için yeterli gözükmuyormuş bu alet? isterse bin tane özelliği olsun aletin yada on tane özelliği olsun hepsinin sonucu: çalanın performansına bağlı müzik! iki farklı marka alet alın kurun düğünde bi sarkıyı birinden bi şarkıyı birinden çalın hiç kimse farkı anlamaz bu sadece sizin zevk alma düzeyinizle ilgili. yok şu alet düğün için yeterli değil yok bilmemne tartışmalarını bırakın artık. Alt tarafı düğün çalıyoruz iş alırken orgun ne diyemi soruyorlar bırakın bu işleri herkes sevdiği ile calsın. geçen istanbulda bi düğüne gittim 2 klavyeci bi pa 80 bi pa 800 ayrı sehpalarda çalıyorlar biri pek çalmadı gezindi oralarda neyse başladı düğün dans laptoptan sonra açtı zurnayı ver Allah ver çiftetelli bi tane akor yok he. daha neyin aletinden bahsediyorsunuz ya! çaldı işte 800le millet oynadı alet iyi ya! sanki kendilerince aletin iyi olması kaliteli müzik için yeterliymis gibi akor basma gereği duymadi arkadaş

kısmen katılıyorum, ev kullanıcısı olarak kalite soundlarda olmalı bana göre ama bir düğüncü için kalite menü kolaylığında olmalı, gw8 ile bk5 arasındaki kalite olarak konuya değinecek olursam sanırım bk5 sample ses okuyor bu da soundakalite demek ikinci bir özellik var ki rolanda bunu ilk yaptı aynı anda 3 farklı tonu kullanabilmek bu da benim için ev kullanıcısı olarak önemli bir özellik