• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland g 600 de kayıt yapma

roland g600 cü

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
roland g 600
arkadaşlar sorunum g 600 le kaydı yapıp dıskete kaydedıyorum calarken mıdı olarak calıyor bırde mı uzerı kaaydedıyorum mesela komasız calıyor bır turlu ayarları tutturamadım bu konuda bana yardımcı olabılecek ustadlardan yardım beklıyorum sımdıden tesekkurlerımı sunarım

Cevap: roland g 600 de kayıt yapma

Kardeş başka yöntemle kayıt al mesela şimdi birtane kayıt proğramı indir örneğin (MİXCRAFT , ADOBE AUDİTİON , REAPER vs..) bunlardan birini indir orgun arsındaki phone girişine kalın jack'ı gir jackın diğer kalın ucunuda ince yapan küçük aparat var gereken yerlerde bulursun... sonra bilgisayarın varsa inceye çevirdiğin ucu pc 'nin mikrofon girişine bağla şimdi proğramı çalıştır orda rec tuşu vardır kırmızı nokta olur genelde son işlem orgdan herhangi parçayı çal kaydet mp3 şeklinde al sana altyapı...proğramda kanal seçeneğide var mesela birinci kanala akorları yaparsın ikinci kanala solo atarsın diğerlerine farklı enstruman sesleri felan daha kolay yani... hadi kolay gelsin...

anladım ustad sagol ama benım anlatmak ıstedıgım dıskete kayıt ve dısketten calma konusundaydı bu konudada yardımcı olabılırmısın

Hmm anladm dostum onu bilmiyorum işte dediğini anladım inşallah yaparsın dediğini...

bilgi için teşekkürler gkhn....

=)) Ben teşekkür ederim Hocam...

slm orgu açtınız boş hd yani 1.44 boş bir disketi takın sonra sol en üst tarafta play song bölümünde rec var ona basın kayda başlayın natürel direk pilot kayıt yapar olduğu gibi çal parçayı o şekilde sonra kayıdı durunca ism ver kayda kayıt tamam.Bazende bütün partisyonları rtim içine yazılır playbek yani advenced işte basic vartion vs onları kontrol edip kaydedebilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

Diskete komalı ses kaydetmek aynı şekilde bilmiyorum bende komalı oluyor.PERFORMANCE SESLERİNİ kullanıyorum