• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland g600 koma problemi

playwood

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
roland g600
arkadaşlar roland g600 ilk defa kullanıyorum , çözemediğim olay şu : komalı user seslerden, aletin orjinal tonlarına geçiş yaptıktan sonra koma devam ediyor, örneğin user bankta re komalı clarnet sesinden orjinal ton a11 pianoya geçiş yapıyorum karşımda komalı piano , alet böylemi yoksa ben yanlış bi şeylermi yapıyorum .. ilk defa ritimli klavvye kullanıyorum normalde klasik gitar çalıyorum daha öncede yamaha mm6 synth klavyem vardı roland ın yabancısıyım yardımlarınızı bekliyorum.birde elinde türkçe pop ve rock müzik çalabileceğim batı user sesler olan arkadaşlar varmı , motifteki o yumuşak elektro piano ve trumpet seslerini roland ta bulamadım:(

Cevap: roland g600 koma problemi

muhtamelen o seslerde komalı ayarlanmıştır.bu tamamen elindeki setle alakalı...

Alet doğru çalışıyor problem yok. G600 de performans mantığı vardır. Kullandığın ve ayarlamalarını yaptığın her perfomans sabit kalır yani, sen piyanoyu seçmekle sadece 1nci sesteki (upper1) enstrümanı değiştirmiş olursun, performansın diğer nitelikleri sabit kalır. (koma, efekt, ses düzeyi gibi..)

teşekkür ederim , yani user programı bir kere açtıktan sonra , orjinal tonlara dönüş olmuyor aleti açıp kapayacağız galiba ?

A 11 piano 18 kadar gider gitarlar 41 47 a81 trumpet aynı şekilde c bankındada aynıdır performance set sesinden çıkın doğal numaralardır ok