• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland GW8 davul Kiti Demo-keşanlı mustafa

keşanlı mustafa

Allah rahmet eylesin
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Genos
Bazı arkadaşlara söz verdiğim için GW8 in içinde hazır ritimlerden crosları kuvvetli olanları örnek olarak sundum . Ton farkını ortaya koymak için kaydın en sonunda yayınladığım 2%4 ankara ritmini önce sade sonra cross davulla kaydettim. Tüm ritimleri o hale getireceğim.... Bu arada hangi cross tonunu begendiğinizi yazarsanız ritimlerde onu kullanırım..

hocam çok teşekkürler elinize sağlık

şu anda indirdim ve dinleyeceğim fakat iş yerinde olduğum için pc hoparlörü sağlıklı sonuç vermiyor akşam evde kulaklıkla çok ayrıntılı dinleyip davul cross tonları hakkında yorumlarımı yazacağım.
tekrar teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar,sağlıklı mutlu günler dilerim

paylaşım için saol eline sağlık

hocam davul cross tonlarını öncelikle türk ritimlerine uyum sağlama açısından düşünmek gerekir diye düşünüyorum defalarca dikkatli şekilde dinledim

1-24 saniye arası ve 1:34-1:48 arası akustik olarak çok iyi gerçek davul tonlarına çok yakın

1:49-2:08 arası elektronik davul cross tonları çok iyi
5:23 den sonrası ritime çok yani diger traktaki percüsyonlara çok iyi uyum sağlamış

türk ritmlerindeki darbuka atışlarının gümleri ile bu gross tonlarını aynı zamanlama ile üst üste yazdığımızda güzel ve kuvvetli ritimler olacak diye düşünüyorum özellikle hareketli ritimler için

hergün dinliyorum hocam drum kit soundlarını
elinize sağlık

Cevap: Roland GW8 davul Kiti Demo-keşanlı mustafa

hocam aletın tonları cok iyi yazılacak ritimlerde cross ve trampetler cok onemlı ben roland g1000 de arap kıtlerle batı kıtlerı pc lerı degıstırerek ıstedıklerımı yapıyordum.bu aletın batı kıt leri ve trampetlerı daha ıyı tonlara sahıp.bu alettede nasıl yapacagım konusunda yardımcı olursanız yazacagım rıtımlerle paslasırız.. erhan_halavurt@hotmail.com