• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland gw8 & g600

• Konbuyu başlatan CNK
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 15
  • Görülen : 4K
Cevap: Roland gw8 & g600

Piano derken sadece piano ağırlıklı batı bir cihaz almanızı tavsiye edebilirim....konu başlığına gelince g600 de 1 adet oryantel sempıl user durum kit bulunmaktadır buda farklı yazılmış roland ritimlerini stl dönüştürme programı kullandığınızda size uygun tonları ve ritimlerin notalarını sunmaz yani düdük sesleri falan gelir ritimlerden g 600 de...o yıllarda baba cihazdı fakat teknolojinin ilerlemesi üst modelleri bize sundu hafıza ve user durum kit seçeneklerinin fazla olanını yani....gw8 de tüm roland modellerinin user arabik ve batı durum kitlerini bulabilirsiniz...bu cihazın diğer alt modellerine göre bir özelliğide cihazın üzerinden ritim yazılabiliyor olmasıdır.....hayır ben aranje ve altyapı artı olarakta sinti sesler istemiyorum derseniz eğer size gw8 ayarında tüm roland arabik user durumk kitleri içeriğinde bulunduran hatta turk1 ve turk2 user kitli artı batı ses ve ritimleride okuyabilen sadece ritim yazılamayan exr46or orgu tavsiye edebilirim....exr46or fabrika dosyalarında em50 sesleri ve Türkçe ritimler bulabilirsiniz...özellikle harmandalı ritim altyapısı çok iyidir....nano teknolojiye geçişte başlangıç için ideal ve uygun fiyata bulabilirsiniz...pazarlıkla 900 1100 civarına bulabilirsiniz....

Çok teşekkür ederim savaş en son mesajımı yazdıktan sonra roland gw8 satıcıyla görüştüm.
Henuz kesinleştirmedim ama İlker'in tavsiyelerinin yanında senin tavsiyelerine de bakıp son karar vermeye çalışacağım.
İyiki bu siteye gelmiş soru sormuşum yoksa ciddi hatalar yapacaktım.

Sağolasın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Roland gw 8 ile bluetooth hoparlör kullanılıyor mu ?
Yeni bir cihaz olduğu için bluetooth teknolojisi vardır diye düşünüyorum.
Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

Aşağıdaki özelliklere sahip bluetooth hoparlör ile kullanmayı düşünüyorum.

Grundig Gsb 120 Bluetooth Hoparlör
GSB 120
Bluetooth Bağlantı
20W PMPO Ses Çıkış Gücü
10W RMS Ses Çıkış Gücü
Konferans Görüşme (Dahili Mikrofon)
Sarj Edilebilir Dahili Pil
16 Saate Kadar Pil Kullanım Süresi
Aux Girişi
AC Adaptör

Moderatör tarafında düzenlendi:

roland g-600 300-500tl ikinci eli.900tl etmez......bu orgun sviçlerinin ayakları sık sık kırılır ve yuvanın içersinde kalır.gw8 buna bin basar yani.ikisini de zamanında kullandım.8 ritim ve hepsi bayatlamış ritimler çok çabuk sıkılırsın.disket de kalmadı artık piyasada.gw8 usb li.ve güncel ritimler yapıldı.gw8-2 versiyondu kullandığım.....

şu ana kadar üretilen hiçbir orgda bluetooth teknolojisi yoktur,
eğer evde gerçekten profesyonel bir ses sistemi kullanmayacaksan (anfi, hoparlör vs.) orgtan ne adam akıllı ses alabilirsin ne de tat.
bu yüzden hoparlörlü modellere bak, çünkü orgun kendi hoparlörlerinden başka hiçbir hoparlörden gerçek ses alamazsın. sana önereceğim modeller şunlar bi de onları araştır bence.
roland bk-5
yamaha or 700
ketron sx 3000
korg pa 80

her modelden ortalama 1.500 - 2.000 tl arası alabileceğin orgları yazdım
not: pa800 de yazabilirdim ama en fazla 2.000 tl'lik orgları yazdım :D

şu ana kadar üretilen hiçbir orgda bluetooth teknolojisi yoktur,
eğer evde gerçekten profesyonel bir ses sistemi kullanmayacaksan (anfi, hoparlör vs.) orgtan ne adam akıllı ses alabilirsin ne de tat.
bu yüzden hoparlörlü modellere bak, çünkü orgun kendi hoparlörlerinden başka hiçbir hoparlörden gerçek ses alamazsın. sana önereceğim modeller şunlar bi de onları araştır bence.
roland bk-5
yamaha or 700
ketron sx 3000
korg pa 80

her modelden ortalama 1.500 - 2.000 tl arası alabileceğin orgları yazdım
not: pa800 de yazabilirdim ama en fazla 2.000 tl'lik orgları yazdım :D

Çok teşekkür ederim kardeş.
1+1 hoparlör ile halledebilirim sanıyordum demek değilmiş. :cool: